Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Türk Kadınlar Birliği Türkiye Buluşmasına Söke Ev Sahipliği Yapıyor

05.12.2015 Cts, 11:49

Türk Kadınlar Birliği Türkiye Buluşmasına Söke Ev Sahipliği Yapıyor

Reklam

Türk Kadınlar Birliği (TKB) Türkiye buluşması Söke’de gerçekleşti. TKB Söke Şubesi’nin ev sahipliğinde yapılan buluşmaya Türkiye’nin dört bir yanından ve KKTC’den gelen yaklaşık 500 civarında kadın katıldı. Türk Kadının seçme ve seçilme hakkını elde edişinin 81.yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen etkinlik kapsamında gündüz saatlerinden itibaren Söke, Didim ve Kuşadası bölgesinde çeşitli geziler gerçekleştiren ve düzenlenen panelde bir araya gelen TKB üyeleri, akşam saatlerinde de Söke’de gerçekleşen gala yemeğinde bir araya geldi.

Söke Morel Düğün Salonunda gerçekleşen gala yemeğinde Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, TKB Genel Başkanı Sema Kendirci Uğurcan, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın eşi Nil Kayalı, Söke Kent Konseyi temsilcileri başta olmak üzere davetliler katıldı.

Gala yemeğinin açılışında konuşan TKB Söke Şubesi Başkanı Şeyda Azbazdar; Türkiye’nin dört bir yanından ve KKTC’den Söke’ye gelen tüm katılımcılara ’hoş geldiniz’ dedi.

TKB’nin 5 Aralık ve 8 Mart’larda buluşmalarını bir şubelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirme geleneği olduğunu belirten TKB Genel Başkanı Av. Sema Kendirci Uğurcan yaptığı konuşmasında; “Yılda iki kez böylesi kalabalık bir şekilde bir araya geliyoruz. Ev sahipliği için TKB Söke Şubemize, eşlerine destek olan gizli kahramanlar olan değerli eşlerine, bizleri destekleyen tutumları ve katkıları için Belediye Başkanlarımız ve yerel yönetimlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye’de kadınların temsilcisi böylesi bir topluluğu Söke’de ağırlamaktan dolayı mutlu ve gururlu olduklarını ifade eden Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; sözlerine TKB’yi 1924 yılında kuran Nezihe Muhittin’i anarak başladı. Başkan Toyran konuşmasında; “Kadınlarımız ailemizin direği, toplumun omurgası, yavrularımızı yetiştiren geleceğin mimarlarıdır. Kadınlarımızın ufkunu açan çalışmalar yapan, bulundukları yerlerde kadınlar ve kentlerine hizmet üreten gönüllü kişiler olmanızdan dolayı hepinizi kutluyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından gala yemeğinde Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın eşi Nil Kayalı, Söke Ticaret Odası’nı temsilen Murat Asrav ve Söke Ticaret Borsası’nı temsilen Mustafa Toyran’a katkılarından dolayı plaket verildi.

Gecede Söke Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerinden oluşan halkoyunları ekibin gösterisi renk kattı. TKB Genel Başkanı Av. Sema Kendirci Uğurcan, TKB Söke Şubesi Başkanı Şeyda Azbazdar beraberinde TKB Söke Şubesi yöneticileriyle pasta kesti. Ardından geceye katılan kadınlar müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.