Anasayfa > Ekonomi, Öne Çıkan Haberler > Turkcell Akademiden Çağın Mesleği İçin Eğitim Fırsatı

26.10.2015 Pts, 9:48

Turkcell Akademiden Çağın Mesleği İçin Eğitim Fırsatı

Reklam

Türkiye’de büyük bir sektöre dönüşen çağrı merkezlerinde ’müşteri hizmetleri yetkilisi’ olarak çalışanlara ve çalışmak isteyenlere eğitim fırsatı sunan Turkcell Akademi, Ege Üniversitesi iş birliğiyle ’Çağrı Merkezi Sertifika Programı’nı hayata geçirdi.

Turkcell Akademi, Ege Üniversitesi ve çağrı merkezi sektöründe 16 yıllık deneyime sahip Turkcell Grup şirketi, Turkcell Global Bilgi işbirliği ile günümüzde önemi de kalifiye çalışan ihtiyacı da giderek artan çağrı merkezlerine yetişmiş insan kaynağı sağlamak amacıyla ’Çağrı Merkezi Sertifika Programı’nı hayata geçirdi. Çağrı Merkezi Derneği’nin yayınladığı 2014 yılı verilerine göre; sektörde çalışanların sayısı her yıl yüzde 10-20 arasında büyüyor. Hızla gelişen bu sektörde çalışan ve çalışmak isteyenlerin, bireysel gelişimlerinin desteklenmesi gerektiğine inanan Turkcell Akademi, toplamda 5 buçuk saat süren kapsamlı bir program hazırladı.

FİNAL SINAVINI GEÇENE ’ÇAĞRI MERKEZİ SERTİFİKASI’

Turkcell Akademi’nin, daha çok gençlerin rağbet ettiği bu sektörün doğru tanınmasını ve bilinirliğinin artırılmasını da amaçladığı program; 32 eğitim videosu, toplam 60 soruluk 7 mini test ve 20 soruluk final sınavından oluşuyor. Eğitime katılanların sertifika almaya hak kazanmaları için program sonundaki final sınavından yüzde 70 başarı sağlaması bekleniyor. Katılımcıların diledikleri zaman Turkcell Akademi’nin dijital platformuna girerek ulaşabildikleri ’Çağrı Merkezi Sertifika Programı’nın ücreti 49,90 TL.

Çağrı Merkezi Derneği’nin son verilerine göre çalışanların yaş ortalaması 24-25 ve yüzde 65’i kadınlardan oluşuyor; istihdam yüzde 14 artış ile 2014 yılında 80 bin kişiye ulaşırken, Türkiye’deki çağrı merkezi sayısı bin 200’ü bulmuş durumda. Turkcell Akademi bu eğitim programıyla gelişmekte olan çağrı merkezi sektörüne kalite, uluslararası standartlar, kalifiye çalışan gibi konularda destek olmak hedefinde. Programla birlikte katılımcılara çağrı türleri, çağrı merkezi terminolojisi, çağrı merkezi teknolojileri; telefonda etkin ve başarılı bir çağrı yönetimi, akıcı ve anlaşılır konuşma gibi eğitimler veriliyor. Ayrıca program dahilinde çağrı merkezleri için çok önemli bir kriter olan ’müşterilerle görüşme sırasında uzman yaklaşım sergileme ve uzman yaklaşımını müşterilere hissettirebilme’ eğitimi de sunuluyor.

Turkcell Akademi Grup Başkanı Banu İşçi Sezen; büyük bir sektöre hizmet edecek yeni eğitim programı ile ilgili “Neredeyse 2 yılı geride bıraktığımız Turkcell Dijital Akademi’de Türkiye’nin ve dünyanın saygın üniversiteleriyle işbirliklerimizi sürdürüyoruz. Son olarak Ege Üniversitesi ile Türkiye’de 1,6 milyar dolarlık pazar büyüklüğüne sahip çağrı merkezi sektörünün, dünya standartlarında bir kaliteyle gelişmesi için bir araya geldik. Ege Üniversitesi ve Turkcell Global Bilgi’nin sektördeki bilgi ve deneyimi ile hazırladığımız kapsamlı eğitim programıyla hâlihazırda çalışanları ve bu alanda çalışmak isteyenleri bir adım daha öne taşıyarak, hem tüm sektöre hem de insan kaynağına katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.