Anasayfa > Spor > Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası Alanya’da Başladı

06.12.2015 Paz, 12:48

Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası Alanya’da Başladı

Reklam

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası Antalya’nın Alanya ilçesinde başladı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından Alanya Belediyesi’nin ev sahipliği ile düzenlenen Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası Olimpik Yüzme Havuzu’nda başladı. 18 il, 25 kulüpten 49’u bayan olmak üzere engel tanımayan 128 sporcu gün boyunca kıyasıya mücadele etti. Nefes kesen şampiyona 100 metre serbest, 50 metre kelebek, 100 metre kurbağalama, 50 metre serbest, 100 metre sırt ve 150 metre ferdi karışık olmak üzere 5 dalda gerçekleştirildi.

Şampiyonanın açılış seremonisine Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak, sporcular ve sporseverler katıldı.

Açılış Konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk yaptığı açıklamada, “Şampiyonanın Alanya da gerçekleştirilmesini sağlayan ve engellilerin her zaman yanında olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ve Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven’e çok teşekkür ediyorum. Tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.

Tören sonunda Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk katkı ve desteklerinden dolayı Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven’e teşekkür plaketi verdi. Şampiyona yarın saat 09.30 da kaldığı yerden devam edecek. Yarışların sonunda ödül töreni gerçekleştirilecektir.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.