Anasayfa > Yaşam > Türkiye kar yağışıyla tanıştı

04.12.2012 Sal, 10:00

Reklam

Türkiye uzun süre sıcak seyreden havanın ardından yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girdi. Kent merkezine ilk kar Erzurum’a veya doğu illerine beklenirken, Edirne kara teslim oldu.

 

Trakya bölgesinde hafta sonundan bu yana etkili olan yağmur, gece saatlerinde yerini kara bıraktı.

Kar, özellikle bölgenin en yüksek kesimlerinde etkisini hissettirdi. Türkiye ile Bulgaristan’ı birbirine bağlayan sınır kapılarından biri olan Hamzabeyli civarı tamamen beyaza büründü.

 

Yurda giriş yapan ve çıkış için sıra bekleyen TIR’lar karla kaplandı. Gümrük sahası civarındaki ağaçlar kış aylarının kartpostallık manzaralarını oluşturdu. Türkiye’den çıkış yapmak için bekleyen bir TIR sürücüsü, kar yağışının saat 02.00’de başladığını ve aralıksız devam ettiğini söyledi. Yağış, bölgenin yüksek kesimlerinin yanı sıra Edirne şehir merkezinde de yüzünü gösterdi. Park halindeki araçların üzeri karla kaplandı.

 

Ankara’ya mevsimin ilk karı düştü

Ankara’da sabah saatlerinde etkili olan yağmur, yerini kar yağışına bıraktı.

 

Aniden bastıran karla karışık yağmur, vatandaşları ve sürücüleri hazırlıksız yakaladı. Vatandaşlar kar yağışından şemsiye yardımıyla korunmaya çalıştı. Ana ve ara arterlerde oluşan su birikintileri sebebiyle de sürücüler zor anlar yaşadı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.