Anasayfa > Magazin, Öne Çıkan Haberler > Türkiye’de İlk Senfonik Konserini Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasıyla Verdi

21.11.2015 Cts, 18:00

Türkiye’de İlk Senfonik Konserini Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasıyla Verdi

Reklam

Dünyanın en önemli sahnelerinden New York Carnegie Hall’da üç kez, North Sea Jazz Festivali’nde iki kez dünyanın en iyi Senfoni Orkestralarıyla konser veren ve ayakta alkışlanan Karsu, Türkiye’de ilk senfonik konserini Eskişehir’de Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile verdi.

Uluslararası üne sahip sanatçı Karsu, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile Türkiye’de ilk senfonik konserini verdi. Sanatçı, Kıvanç Tepe’nin şefliğindeki Büyükşehir Senfoni Orkestrasıyla mükemmel bir performansa imza attı. Karsu dünyanın en önemli sahnelerinden New York Carnegie Hall’da üç kez, North Sea Jazz Festivalinde iki kez senfoni orkestralarıyla verdiği konserlerde olduğu gibi Eskişehir’de de ayakta alkışlandı.

Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’ndeki konserine ‘Gesi Bağları’ ile başlayan Karsu, uluslararası müzik eleştirmenlerini hayran bırakan piyano çalışı, sesi, şarkıları yorumlamasındaki büyüsü, hikayeleri, aksanı, cana yakınlığı, neşesi enerjisi ve insanlığı ile Eskişehirlileri mest etti. Karsu ilk kez birlikte konser verdiği Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasına ve şef Kıvanç Tepe’ye övgüler yağdırarak, “ Eskişehir mükemmel bir senfonini orkestrasına sahip” dedi.

Hollanda’da konserini izleyen ninesi ile yaşadıklarını anlatan Karsu, izleyicileri gülümsetirken, Amsterdam’a gelen mültecileri karşılarken başından geçenlerle duygulandırdı.

Karsu, samimi, sıcak kişiliğiyle salonu tıklım tıklım dolduran izleyicilerden tam not aldığı konserde, ‘Gelevera Deresi’ ve ‘Divane Aşık Gibi’ şarkılarını, Eskişehirlilerle birlikte söyledi. İzleyiciler, Karsu’nun kendi bestesi olan ‘Monday’, ‘Bırak Beni Böyle’, ‘Raise Our Hands’ şarkılarını da çok beğendi. Finalde söylediği, ‘Ada Sahillerinde’ şarkısının sonunda sanatçıyı ayakta alkışlayan izleyiciler, Karsu’yu üç kez sahneye çağırdı. Sanatçı Barış Manço’nun bestesi, ‘Domates Biber Patlıcan’ şarkısını sahneye çağırdığı çocuklarla birlikte söyledi.

Konser sonrası hayranları Karsu’dan imza almak ve fotoğraf çektirmek için uzun kuyruklar oluşturdular.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.