Anasayfa > Bölge, Öne Çıkan Haberler > Türkiye’nin konuştuğu kadın öldü

19.10.2012 Cum, 18:52

Reklam

Eleşkirt ilçesinde 2 amca çocuğunu evinde boğarak öldürüp, tuvalet çukuruna attığı iddiasıyla tutuklandıktan sonra cezaevinde intihar girişiminde bulunan kadın kaldırıldığı hastanede öldü.

 

Amca çocukları Gökhan Bayram (9) ile Azad Bayram’ı (7) öldürdüğü iddia edilen H.Y. (32), Ağrı M Tipi Kapalı Cezaevi’nde başörtüsüyle intihar girişiminde bulunmasının ardından Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Buradaki müdahalenin ardından Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen H.Y, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. H.Y’nin cesedi otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi.

 

 

Alagün köyünde 8 Ekimde okul çantalarını sınıflarına bıraktıktan sonra bir daha haber alınamayan amca çocukları Gökhan ve Azad Bayram’ı aynı okulda öğrenim gören kızı ile evine çağıran H.Y, çocukların ellerini naylon çorapla bağlayarak öldürmüş, cesetlerini evin bitişiğindeki tuvaletin çukuruna atmıştı. Güvenlik güçlerinin bölgede arama yaptığını öğrenen H.Y, gece saatlerinde cesetleri bulundukları yerden çıkararak, tuvaletin bir metre uzaklığındaki alana gömmüştü. Çocukları öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan H.Y, dün kaldığı cezaevinde başörtüsüyle intihar girişiminde bulunmuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.