Anasayfa > Bilim Teknoloji, Slayt Haber > Türkiye’nin Ramazan’daki İnternet Karnesi

15.08.2012 Çar, 5:17

Reklam

Ramazan ayında internet kullanımı arttı. TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, Ramazan’ın başladığı 20 Temmuz’dan bu yana internette yemek tarifi sitelerinin tıklanma rekoru kırdığını söyledi.

Yılmaz’ın verdiği bilgiye göre sosyal ağlar, video ve oyunlar Ramazan öncesine göre daha çok ilgi gördü. TTNET’in geçen yılın Ramazan ayında yüzde 7 olan veri trafiği artışı bu yıl yüzde 10 olarak gerçekleşti.

 

 

TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz,  Erzurum’da basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. Ramazan ayında, internet kullanım alışkanlıklarının değiştiğini söyleyen Yılmaz, bu ayda internet kullanıcılarının yemek ve tarifelerine olan ilgisinin arttığını söyledi. Adresinde ‘yemek’ geçen sitelere yüzde 50, ‘tarif’ geçen sitelere ise yüzde 141 oranında daha çok girildi. Geçen yıl Ramazan’da video kullanımı yüzde 6,5 oranında artarken, bu yıl artış oranı yüzde 10 oldu. Online sohbete ve internet üzerinden sesli ve videolu görüşmeye de ilgi yükseldi. Anlık mesajlaşmalarda geçirilen süre, Ramazan’la beraber yüzde 15 oranında arttı. Facebook’taki tıklamalarda geçen yıl yüzde 10,3 olan artış oranı, bu yıl yüzde 15,5 olarak gerçekleşti. Online oyunlara olan ilgi de arttı. Adresinde ‘oyun’ geçen sitelerin tıklamasında yüzde 21,5, Tivibu Web kullanımında da yüzde 21 artış meydana geldi. TTNET aboneleri Ramazan’dan önce interneti yoğun olarak gün içinde 14-16, akşamları da 21-23 saatleri arasında kullanırken, Ramazan’da yoğunluk tıpkı geçen yıl olduğu gibi 15-17 saatleri arasına kaydı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.