Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Türkiye’yi sarsan olay

15.01.2013 Sal, 12:01

Türkiye’yi sarsan olay

Reklam

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde meydana gelen olayda bir evde aynı aileden 4 kişi ölü bulundu.

 

Edinilen bilgiye göre olay, Kuruçeşme Kocatepe Mahallesi Kuruçeşme Kocatepe Mahallesi 64. Sokak’taki bir apartmanın giriş katında meydana geldi. 7 yaşındaki Görkem G.’nin cuma gününden bu yana okula gitmemesi üzerine sınıf arkadaşları bu akşam komşularına haber verdiler. Eve gelen komşuları kapının açılmaması üzerine durumu polise bildirdiler. Polis ekipleri çilingir yardımı kapıyı açtıklarında, Ayşe G. ile çocukları Gökdeniz (7), Görkem (5) ve 1 aylık Aysima’yı boğazları kesilerek öldürülmüş olarak bulundular.

 

Baba Ramazan G.’den haber alınamazken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

 

BİR AYLIK BEBEĞİN AÇLIKTAN ÖLDÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI

 

Kocaeli‘nin İzmit ilçesinde bir anne ile 3 çocuğunun öldürülmesiyle ilgili yapılan incelemede bir aylık bebeğin açlıktan öldüğü ortaya çıktı.
Edinilen bilgiye göre, Kuruçeşme Kocatepe Mahallesi 64. sokak 3 katlı apartmanın giriş katında meydana gelen olayda, Ayşe G. ile çocukları Gökdeniz (7), Görkem ve 1 aylık bebek Aysima, boğazlarından bıçakla kesilmiş olarak bulunmuştu. Polisin yaptığı incelemede anne Ayşe G.’nin boğulduktan sonra boğazı bıçakla kesilip şişlendiği, 7 ve 5 yaşındaki çocukların boğazlarının kesildiği, bir aylık bebeğin ise annesinin yanında açlıktan öldüğü belirlendi.

 

Apartman sakinleri, Gökdeniz’in cuma gününden beri okula gitmemesi üzerine öğretmeninin kendilerine haber verdiğini belirterek, ”Öğretmenin haber vermesi üzerine eve geldik. Kapıyı kimse açmayınca polise haber verdik. Babayı en son bu sabah gördük. Onun dışında görmedik. Maddi sıkıntılardan olay olmuş olabilir” dediler.

BABASINDAN BORÇ İSTEMİŞ

İzmit’in Kuruçeşme semtinde eşi, biri iki aylık bebek 3 çocuğunun cesetleri bulunan ve kendisi de kayıp olan Ramazan Geniş’in anne ve babası olayı öğrenince gece yarısı olay yerine geldi. Halil Geniş’in polise verdiği ilk ifadede, oğlunun iki hafta önce borçları olduğunu belirterek kendisinden bir miktar para istediğini ve verdiğini söylediği öğrenildi. Halil Geniş ifade vermek üzere karakola götürülürken, eşi Gülsüm Geniş’in ise eve geldiğinde “Torunlarım.. Torunlarıma doyamadım” diyerek feryatlarla ağladığı görüldü.
Bu arada cirnayetlerin işlendiği falçata benzeri kesici alet ise evdeki sobada bulundu. Cumhuriyet Savcılı ve olay yeri inceleme ekipleri gece yarısı olmasına rağmen, 3 katlı binanın zemin katındaki evde incelemelerini sürdürüyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.