Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Türkmen Öğrencilerden, Vali Yardımcısına Teşekkür

22.11.2015 Paz, 12:25

Türkmen Öğrencilerden, Vali Yardımcısına Teşekkür

Reklam

Suriye Türkleri Eğitim ve Yardımlaşma Derneği üyeleri, Suriyelilere yapmış olduğu destek ve yardımlarından dolayı Malatya Vali Yardımcısı Dr. M. Şamil Horasanlı’ya teşekkür plaketi takdim etti.

Malatya Vali Yardımcısı Dr. M. Şamil Horasanlı’yı ziyaret eden Suriye Türkleri Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fares Hesso ve dernek üyeleri, Horasanlı’ya teşekkür etti.

Ziyarette konuşan Fares Hesso, “Bizler her ne kadar sizlerden uzak kalsak da dinimiz, dilimiz, soyumuz ve devletimiz birdir. Bazı güçlerin eline kalem alıp çizdiği bu yapay sınırlar bizleri asla ayıramayacaktır. İşte bugün Suriye’de gerçekleşen olaylar bizleri derinden yaralasa da ana vatanımızın Türkiye olduğunu ve bizlere bu kapıların her daim açık olduğunu dünyaya bir kez daha ispatlamıştır” dedi.

Başkan Fares Hesso, “Bizlere kucak açan ve okumamız için olanak sağlayan devletimize teşekkürlerimizi bir kez daha yeniliyoruz. Başta bize kucak açtığı ve devletin sıcak yüzünü gösterdiği için Vali Yardımcımız olmak üzere devletimizin tüm yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Biz Suriye’de, Esad rejiminin tek bir polisine dahi selam vermeye korkarken burada üst düzey devlet erkanına gidip derdimizi anlatabiliyoruz. Bu bizim ve Suriye’nin geleceği için ders çıkarılacak büyük bir erdemli davranıştır. Allah bu devleti daim eylesin. Allah bu devleti Türk dünyasının başından eksik etmesin. Sözlerimi bitirirken kapısından bizleri çevirmeyen ve her koşulda bize ağabeylik yapan önümüze düşüp devletin kapılarını bir bir açmamıza vesile olan Dr. Şamil Horasanlı’ya teşekkürlerimizi iletiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.