Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Ulaşım Ücretsiz

10.08.2012 Cum, 16:16

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Pazar günü oynanacak Süper Kupa finali öncesinde tüm hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi, maçın yapılacağı gün Erzurum’da adeta ulaşım seferberliği ilan edecek.

 
Spor Toto Süper Lig şampiyonu Galatasaray, Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe ile 12 Ağustos’ta Erzurum’da karşılaşacak. Heyecanla beklenen maç için geriye doğru sayım başlarken, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nde de tüm hazırlıklar tamamlandı. FB ve GS taraftarlarını, ismi Kazım Karabekir olarak değiştirilen Yeni Erzurum Stadyumu’na otobüslerle ücretsiz taşıyacak olan Büyükşehir Belediyesi, havalimanı ile şehir merkezi arasında da ring seferler düzenleyecek.

 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Pazar günü oynanacak Süper Kupa finaliyle ilgili ulaşım planını açıkladı. Başkan Küçükler, GS ve FB taraftarlarının karşılaşmanın yapılacağı Kazım Karabekir Stadyumu’na özel olarak tahsis edilecek araçlarla taşınacaklarını bildirdi. Karşılaşmayı izlemek için stadyuma akın edecek olan taraftarların muhtemel bir ulaşım problemi yaşamamaları için her türlü önlemi aldıklarını vurgulayan Başkan Küçükler, “Havalimanımızdan şehir merkezine ulaşım da dahil olmak üzere her ayrıntıyı düşündük” dedi.

 
ULAŞIM SEFERBERLİĞİ HAVALİMANINDAN BAŞLAYACAK
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, karşılaşmayı izlemek için havayoluyla Erzurum’a gelecek olan taraftarların da stadyuma özel araçlarla taşınacağını kaydederek, “Havalimanında otobüslerimiz devamlı hazır bekletilecek. Taraftarlar otobüslerle alınacak ve önceden belirlenen güzergah üzerinden stadyuma taşınacak. Maç saatine kadar bu sistemde herhangi bir sapma olmayacak” diye konuştu.
İlk olarak Erzurum Havalimanı’nda devreye sokulacak olan ulaşım planının, 12 Ağustos Pazar günü şehir merkezini de kapsayacak biçimde genişletileceğinin altını çizen Başkan Küçükler, futbolseverler için toplama ve transfer noktaları oluşturulduğunu belirterek, “Taraftarlarımız toplanma noktalarında bir araya gelecek, saat 15.00 itibariyle de taşıma işlemi başlayacak” diye konuştu.

 
20’YE YAKIN OTOBÜS, TARAFTARLARI STADYUMA TAŞIYACAK
Fenerbahçe taraftarlarının Gürcükapı, Yenişehir TEMA önü ve Menderes Caddesi’nde, Galatasaray taraftarlarının ise Tebrizkapı, Erzurum AVM ve İstasyon Meydanı’nda toplanacaklarını anlatan Başkan Küçükler, “Taraftarlarımız için devamlı hizmet verecek yaklaşık 20 otobüsümüz bulunacak. 12 Ağustos Pazar günü saat 15.00’ten itibaren ulaşım araçlarımız taraftarlarımızı bulundukları noktalardan alarak karşılaşmanın yapılacağı stada kadar ulaştıracak. Onun dışında stada araçla giriş yapılamayacak. Bizim tahsis ettiğimiz kendi otobüslerimizin dışındaki halk otobüsleri ise, ulaşım hizmetini ücreti mukabilinde verecek. Maç bitiminden sonra sadece misafir taraftarlar ücretsiz taşınacak. Zaten şehrimizdeki tüm ulaşım araçları maç sona erdikten sonra stadyum önünde olacak” şeklinde konuştu.

 
SÜPER KUPA FİNALİ ERZURUM İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT
Öte yandan Erzurum’un dünyanın sayılı kış sporları merkezleri arasına girdiğini dile getiren Başkan Küçükler, Süper Kupa finaline Erzurum’un ev sahipliği yapacak olmasının şehre önemli bir ayrıcalık daha kazandıracağını ifade etti. Sporun tüm branşlarda bir merkezi olmaya aday Erzurum için Süper Kupa finalinin önemli bir adım olacağını belirten Küçükler, “Kaldı ki, Büyükşehir Belediyesi olarak Erzurum’u özellikle futbol anlamında bir kamp merkezi haline getirme hedefimiz var. Final karşılaşmasına Erzurum olarak ev sahipliği yapmamız, bu hedefimize ulaşma noktasında atacağımız önemli bir adım olacak. Pazar günü oynanacak maç öncesinde Fenerbahçe ve Galatasaray’a şimdiden başarılar diliyorum. İnanıyorum ki, Erzurum’daki bu büyük derbi, dostluğun, sevginin, kardeşliğin ve barışın bir sembolü olacak” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.