Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Uluslararası Festivale Manisa İmzası

03.12.2015 Per, 13:01

Uluslararası Festivale Manisa İmzası

Reklam

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu 20. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde ‘Ölüm ve Kız’ isimli oyunuyla yer aldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun geçtiğimiz Şubat ayında sahnelediği ve Manisalı tiyatro severlere heyecan dolu anlar yaşatan ‘Ölüm ve Kız’ adlı tiyatro oyunu 30 Kasım tarihinde düzenlenen 20. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’ne katıldı.

Şehir Tiyatrosu geçtiğimiz yıl sahnelediği ‘Ölüm ve Kız’ adlı oyununu 20. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali kapsamında Ankaralı tiyatro severler için sahneledi. Yurt içi ve yurt dışından 50 grubun katıldığı festivalde Ölüm ve Kız oyunu Ankaralı tiyatro severlerin büyük beğenisini kazandı.

KAPALI GİŞEYLE OYNANDI

Ankara 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda sahnelenen oyun işkence görmüş Paulina’nın gözünden yaşanan olayları anlatıyor. Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz festivallere katılarak Manisa Şehir Tiyatrosunu sadece Manisa’da değil tüm Türkiye’de tanıtılmasını sağlamak istediklerini belirtti. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün her zaman kendilerine destek verdiğini belirten Şengöz, “Daha önce de Adana’da sahne aldık ve çok beğenildi. Ankara’da da oyunumuz salon dolu oynadı. Bu tür festivallere katılarak, Manisa’nın hem kültürel yönden tanıtımını yapıyoruz hem de şehir tiyatromuzun tüm Türkiye’de bilinmesini sağlıyoruz. Bizlere desteğini esirgemeyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.