Anasayfa > Kültür-Sanat, Öne Çıkan Haberler > Uluslararası Gençlik Tiyatro Festivali Erzurum’da

06.05.2013 Pts, 12:58

Uluslararası Gençlik Tiyatro Festivali Erzurum’da

Reklam

Erzurum 5. Uluslararası Gençlik Tiyatro Festivali için prova yapan Gençlik Merkezleri Tiyatro Topluluğu büyük şölene hazırlanıyor.
Erzurum’da 5. Geleneksel Uluslararası Gençlik Tiyatro Günleri için geri sayım başladı. 19-22 Mayıs 2013 tarihleri arasında Erzurum Devlet Tiyatroları Salonu’nda yapılacak olan Tiyatro Festivali’ne Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri Tiyatro Gurubu da iddialı hazırlanıyor. Prof. Dr. Nurhan Karadağ’ın yazdığı ve yönetmenliğini Erzurum GHSİM Tiyatro Eğitmeni Sinan Kaya’nın yaptığı “Düğün evi oyun evi” adlı oyunun provaları tüm hızıyla sürüyor. Devlet Tiyatroları Salonu’nda yapılacak olan festival için hazırlanan Erzurum tiyatro ekibinde 35 oyuncu yer alıyor.5. Uluslararası Gençlik Tiyatro Festivaline bu yıl Azerbaycan, Gürcistan, İran ve Bulgaristan’dan katılacak olanr tiyatro ekiplerinin yanı sıra, Türkiye’den Erzurum, Mersin, İstanbul, Bulancak ve Trabzon’dan tiyatro ekiplerinin katılacağını belirten Sinan Kaya, şimdiden tüm Erzurumluları tiyatro festivaline davet etti.

 
ULUSLARARASI FESTİVAL
Erzurum Valiliği’nin öncülüğünde Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri Gençlik Tiyatrosunun ve Erzurum Devlet Tiyatrosu’nun bu yıl beşincisini düzenleyeceği festival uluslararası olma özelliğini de elinde bulunduruyor. Yönetmen Sinan Kaya, Gençlik Merkezleri Uluslararası Tiyatro Festivali’ni en iyi şekilde yapacaklarına inandığını belirterek, tiyatro festivalinin 20-22Mayıs tarihlerinde Erzurum Devlet Tiyatroları Sahneleneceğini söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.