Anasayfa > Eğitim > Üniversite Etik Haftası Başlıyor

23.11.2015 Pts, 10:25

Üniversite Etik Haftası Başlıyor

Reklam

Etik Değerler Merkezi Derneği(EDMER) ile ilk kez 23-27 Kasım arasında kutlanacak Üniversite Etik Haftası kapsamında aralarında Maltepe Üniversitesi’nin de bulunduğu Türkiye’nin önde gelen dört vakıf üniversitesinde etik ile ilgili çeşitli aktiviteler yapılacak.

Etik farkındalığı gençlerden başlayarak topluma yaymayı amaçlayan Etik Değerler Merkezi Derneği’nin (EDMER) hazırladığı Üniversite Etik Haftası kapsamında 25 Kasım Çarşamba günü ise “Etik Günü” olarak kutlanacak. Üniversite öğrenci kulüplerinin hazırlayacağı etkinliklerin, etik konulu seminer ve workshopların gerçekleşeceği hafta boyunca öğrencilere anket uygulaması da yapılacak.

‘HER DERS 1 DAKİKA ETİK’

Maltepe Üniversitesi’nde Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Rektör Yardımcısı olan Prof. Dr. Betül Çotuksöken’in Etik Haftası Lideri olacağı etkinliklerde üniversitelerin her yeri etik ile dolu olacak, etik kavramı hakkında farkındalık yükseltilecek. Bir hafta boyunca işlenecek her dersin ilk 1 dakikasında “Bir Dakika Etik” adıyla etik kavramı işlenecek.

‘ETİK HER ZAMAN KAZANIR’ KONFERANSI

EDMER Kurucu Onursal Başkanı Bülent Şenver 25 Kasım Çarşamba günü kutlanacak “Etik Günü”nde Maltepe Üniversitesi’nde “Etik Her Zaman Kazanır” başlıklı bir konferans verecek. Konferans saat 14.00’te Maltepe Üniversitesi Kampüsü içinde yer alan Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.