Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Üniversite-şehir-sanayi İşbirliği Toplantısı

02.12.2015 Çar, 21:49

Üniversite-şehir-sanayi İşbirliği Toplantısı

Reklam

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya, meslek odaları temsilcileri ve sanayicilerle bir araya geldi.

Şehirle birlikte olmak, paylaşımda bulunmak ve fikir istişaresi sağlamak adına AEÜ Rektörü Vatan Karakaya, meslek kuruluşları ve onlardan gelecek projelerle birlikte üniversitenin şehre yapılacak katkıları ortaya koyacaklarını söyledi. Meslek kuruluşu temsilcileri ile birlikte gerçekleşen kahvaltı sonrasından sunum yaparak üniversitenin gelişim sürecini anlatan Rektör Karakaya, “Jeotermal kaynaklar yönünden karakteristik özellikleri bulunan Kırşehir’e 100 Yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yapılmasını çok önemsiyoruz ve hastane için ihale sürecini başlattık. Tıp Fakültesine öğrenci alımı ile ilgili olarak YÖK’ün belirlemiş olduğu kriterler kapsamında Morfoloji Binası yapımı çalışmalarına devam ediyoruz ve binaların yapımı konusunda hayırseverler, iş adamları ve meslek odalarının desteğiyle temel atma çalışmalarına başlayacağız” dedi.

“İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ BAKANLAR KURULUNDA ONAYLANACAK”

Üniversite bünyesinde bulunan fakülte ve yüksekokullarda artışı hedeflerini anlatan Karakaya, “Öğrencilerimiz sahada uygulama yapabilmeli. Ayrıca staj imkânlarının olabilmesi ve öğrencilere iş imkanı sağlanması konusunda sizlerden destek bekliyoruz. Yeni birimlerle ilgili çalışmalarımız inşallah ilk Bakanlar Kurulu Toplantısında onaylanacak” diye konuştu.

Toplantıya katılım gösteren mesleki kuruluşların temsilcileri davet ve yapılan sunum için teşekkür ederken üniversite ile işbirliği içersinde olmanın önemli olduğunu belirtti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.