Anasayfa > Sağlık, Slayt Haber > Üniversiteden açıklama

28.03.2013 Per, 22:29

Reklam

Atatürk Üniversitesi, yanlış ameliyat sonucu felç kalan iki hastaya 2 milyon dolar tazminat ödenmesi kararıyla ilgili basında çıkan haberlere ilişkin açıklamada bulundu.

 
Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin yanlış iki ameliyat nedeniyle toplam 2 milyon lira tazminat ödemeye mahkum edildiği mahkeme kararının Danıştay tarafından onaylanmasının ardından üniversite tarafından açıklama yapıldı. Üniversiteden yapılan açıklamada basında çıkan haberlerin abartılı ve bir kısmının da gerçek dışı olduğu ifade edildi. Mahkeme bitiminden itibaren davacılara 701 Bin TL ödeme yapıldığı kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 
“Nurcan Fırat ve Ramazan Kılıç’ın üniversitemiz aleyhine açmış olduğu tazminat davası, dava sonucu ve dava sonrası süreç, davacıların avukatı tarafından basına taşınmıştır. Söz konusu avukat tarafından yapılan değerlendirmelerin, farklı, abartılı ve bir kısmının da gerçek dışı olduğu üzüntüyle izlenmiştir.

 
Mahkeme tarafından karar altına alınan borç miktarı, üniversitemiz tarafından ödeme planı altına alınmıştır. Üniversitemiz, mahkeme sürecinin bitiminden, bugüne kadar, içinde bulunduğu şartları sonuna kadar zorlayarak, davacılara toplam 701.215,21 TL ödemiştir. Ayrıca üniversitemizin yaşadığı ödeme güçlüğü, ilgili bakanlığa bildirilmiş ve borcun tamamının ödenmesi için destek istenmiştir. Dava avukatı tarafından, yazılı ve görsel basına verilen ve üniversitemizi hedef alan farklı, abartılı ve büyük bir kısmı da gerçek dışı olan beyanlardan dolayı, dava ve talep hakkımızın saklı olduğu saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.