Anasayfa > Kültür-Sanat, Slayt Haber > Üniversiteden büyük başarı

21.10.2012 Paz, 16:22

Reklam

Bu yıl 17’si düzenlenecek olan Ankara Uluslararası Tiyatro Festivaline Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümünün düzenlemiş olduğu “Hayvanat Bahçesi Masalı” adlı tiyatro oyunu çağrıldı.

 
Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümünden öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Bünyamin Aydemir’in yönettiği “Hayvanat Bahçesi Masalı” adlı tiyatro oyunu büyük bir başarının altına imza atarak Ankara Uluslar arası Tiyatro Festivaline katılmaya hak kazandı.

 
Üniversite tarihinde uluslar arası tiyatro festivaline çağrılan ilk oyun olma özelliği gösteren “Hayvanat Bahçesi Masalı”nın festival programına göre 18 Kasım 2012 tarihinde saat 20.00’de Ankara Sanat Tiyatro sahnesinde tiyatro severlerle buluşacağı öğrenildi.

 
16-26 Kasım tarihleri arasında sürecek olan festivalde yurt içi ve yurt dışından toplam 58 oyun sahnelenecek. Konu hakkında açıklamada bulunan Yönetmen Bünyamin Aydemir, ekip olarak büyük bir kıvanç içinde olduklarını belirterek, “Tabii asıl önemli olan sadece başarıyı yakalamak değil, başarıyı sürdürülebilir kılmaktır. Bundan sonraki çabamız bu yönde olacaktır” dedi.

 
FESTİVALİ 50 BİN SEYİRCİ SEYREDİYOR
Aydemir, söz konusu oyunun geçtiğimiz öğretim döneminde sahnelenip önce Erzurum seyircisiyle buluştuğunu, ardından Ankara’da düzenlenen Bilkent Tiyatro Şenliğine katılıp Ankaralı tiyatro severlerle bir araya geldiğini ifade ederek, “şimdide uluslar arası bir tiyatro etkinliğinde yer alacağız. Yerli ve yabancı çok sayıda tiyatrocu karşısında kendimizi bir kez daha sınayacağız. Festivalin bu yıl 17.si düzenlenmekte. Her yıl ortalama 50 bin seyirciye ulaşıyor festival. Bu yıl da o civarda bekleniyor seyirci sayısı. Bakalım, heyecanımız dorukta” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.