Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Ünüvar: “siyasetçi Hem İş Yapmalı, Hem De Gönül Yapmalı”

26.10.2015 Pts, 9:00

Ünüvar: “siyasetçi Hem İş Yapmalı, Hem De Gönül Yapmalı”

Reklam

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, “Siyaset buluşmaktır, paylaşmaktır, birbirinin derdiyle dertlenmektir. Böyle siyaset yaparsan siyasetin keyfi de olur, neticesi de olur, bereketi de olur” dedi.

AK Parti Adana İl Başkanlığında, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderlerinin katılımıyla düzenlenen kahvaltıda konuşan Ünüvar, hiçbir şey konuşulmasa bile, böyle bir sofranın etrafında bir araya gelebilmenin çok değerli olduğunu söyledi.

Bugün siyasetin çok fazla acımasızlaştığı bir noktaya gelindiğini ifade eden Ünüvar, “İnsanlar birbirlerine oy vermeyebilirler, ama bir araya gelebilmeliler. Siyasetin amacı da insanları buluşturmaktır. Siyasetin önemli görevlerinden biri iş yapmaksa, diğeri de gönül yapmaktır” diye konuştu.

Kahvaltıda ortaya konulan fotoğrafın sayısının artırılması gerektiğinin altını çizen Ünüvar, şöyle konuştu:

“Biz hem iş yapmak, hem de gönül yapmak durumundayız. Biz yaptığımız şeyleri de anlatmak durumundayız. Biz samimi bir partiyiz. Eksiğimiz olabilir, hatamız olabilir, ama samimiyetimizden şüpheniz olmasın. Bu tabloyu, bu sofraları Hakkari’de de Van’da da Diyarbakır’da da başka yerlerde de kurmamız lazım. Çözüm süreci dediğimiz, bu sofraların farklı şehirlerde kurulmasıdır. Biz aynı sofranın etrafındayız. Biz bu sofraları Türkiye’nin her yerinde kurmak zorundayız. Siyaset buluşmaktır, siyaset paylaşmaktır, siyaset birbirinin derdiyle dertlenmektir. Böyle siyaset yaparsan siyasetin keyfi de olur, neticesi de olur, bereketi de olur.”

MHP’DEN AK PARTİ’YE KATILIM

Milletvekili adayları Mehmet Sağlam ve İbrahim Dölek’in de hazır bulunduğu AK Parti İl Başkanlığındaki toplantının ardından Yüreğir ilçesinde düzenlenen katılım törenine geçen Ünüvar, MHP’den AK Parti’ye katılan kadınlara rozetlerini taktı.

Ünüvar, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin dünyanın en önemli ülkesi olduğunu belirtti.

Türkiye’nin öneminin; dağlarına, ovalarına, madenine, tarımına, eğitimine, insanına, kaynaklarına bakıldığı zaman anlaşılabileceği gibi, düşmanın bakış açısıyla bakıldığında da Türkiye’nin ne kadar önemli ve jeostratejik konumda olduğunun görülebileceğini kaydeden Ünüvar, “Asırlardır bu güzide toprakların dostu var, ama düşmanı daha çok var” dedi.

Türkiye’nin Avrupa ve dünya için vazgeçilmez bir ülke olduğunun altını çizen Ünüvar, şöyle devam etti:

“Tarihe baktığımızda ecdadımız, Viyana kapısından Orta Asya’nın içlerine kadar, Kuzey Afrika’dan Arabistan çöllerine kadar, Balkanlara kadar bir hükümdarlık kurmuş, medeniyet götürmüş, insanlık götürmüş, merhamet götürmüş. Bu kadar asil bir milletin, bu kadar köklü bir milletin miras bıraktığı ülke üzerinde herkesin gözü olur. Herkesin gözü varsa, biz de bu ülkeye gözümüz gibi bakmalıyız.”

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Türk milletinin, ülkesinin kıymetini bilmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Bu ülkenin kıymetini bilmek; ’bu bayrak benim, bu vatan benim, bu ezan benim’ diyen herkesin üstüne düşen bir görevdir. Herkesi göreve ve sorumluluğa davet ediyorum. Bugün AK Parti birliğin, beraberliğin, bütünleşmenin adresi olmuştur. Türkiye’de ırklar arasında ayrım yapmayan tek parti AK Parti’dir. Mezhep ayrılığı yapmayan tek parti AK Parti’dir. Sen başı açıksın, sen başı kapalısın diye ayrım yapmayan tek parti AK Parti’dir. ’Sen zenginsin, sen fakirsin’ demeyen tek parti AK Parti’dir. Türkiye’deki en milli parti AK Parti’dir, Türkiye’nin menfaatlerini en fazla düşünen parti yine AK Parti’dir” şeklinde konuştu.

TERÖRE TAVİZ YOK

Son dönemde yaşanan terör saldırılarına da dikkat çeken Ünüvar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye terörle uğraşsın, diğer işlerle uğraşamasın diye terörist saldırıları başlattılar. Türkiye terörle uğraşırsa eskisi gibi hastaneler yapamaz, okullar yapamaz diye düşünüyorlar. Ama AK Parti, terör örgütlerine asla taviz vermeyecektir. İnşallah ülkemizi terör belasından da tamamen kurtaracaktır. Terörle mücadeleye amansız bir şekilde devam edeceğiz. Bu ülkede bir tek terörist kalmayıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz. Türkiye, kaynaklarını teröre ve terör örgütlerinin çıkardığı faaliyetlere harcamayacak. Tarımı büyüten, eğitimi, sağlığı büyüten, hastaneleri yapan, sosyal yardımları yapan, vatandaşını aç ve açıkta bırakmayan iktidarın daha güçlü olması lazım. Daha güçlü olsun ki daha çok hizmet edebilsin. Onun için sizden daha çok destek istiyoruz.”

AK Parti Adana Milletvekili Adayı Mehmet Sağlam da, dostluğa ve kardeşliğe vurgu yaparak, “Bizim dostluğumuz, kardeşliğimiz seçimle sınırlı olmayacak. Bizim dostluğumuz ve kardeşliğimiz 1 Kasım’dan sonra inşallah daha fazla güçlenecek” dedi.

Konuşmaların ardından, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Milletvekili Adayları Mehmet Sağlam, Müberra Kara ve İbrahim Dölek, partiye katılan kadınlara rozetlerini taktı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.