Anasayfa > 3. Sayfa Haberi Alt, Asayiş > Uyuşturucuya Kentsel Dönüşüm Darbesi

03.12.2015 Per, 12:48

Uyuşturucuya Kentsel Dönüşüm Darbesi

Reklam

Yalova’da, Kent Güvenlik Danışma Kurulu toplantısında, uyuşturucu ile mücadele için kentsel dönüşümün şart olduğu dile getirildi.

Yalova Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binasında yapılan Kent Güvenlik Danışma Kurulu toplantısına kurum müdürleri, muhtarlar ve STK temsilcileri iştirak etti. Toplantıya Vali Yardımcısı Atilla Selami Abban başkanlık yaptı. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Emniyet Amiri Sevda Veli, TDP’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Muhtarlar da tek tek söz alarak mahallelerindeki sıkıntıları ve emniyetten beklentilerini dile getirdi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürü Nurettin Bingöl ise, özellikle Bağlarbaşı Mahallesi’nde yoğunlaşan uyuşturucu madde satışı ve burada yapılan emniyet faaliyetlerini aktardı

. Emniyet Müdürlüğü’nün son yıllarda ard arda yaptığı operasyonlarla uyuşturucu satıcılarına ağır darbeler indirdiğini dile getiren Bingöl, “Eskiden mahallede alenen uyuşturucu satışı yapılırdı. İstanbul ve Bursa ilinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm sonrasında oralardaki Roman vatandaşlar da Yalova’ya geldi. Bağlarbaşı Mahallesi’nde uyuşturucu satışı yapanlar zaten Yalova’daki Romanlar değil, dışarıdan gelenler. Bölgede uyuşturucu ile mücadelede ciddi ilerleme kaydedildi. Ama burada atılacak olan en önemli adım, bölgede mutlaka kentsel dönüşüm yapılmasıdır” dedi.

Bağlarbaşı Mahallesi’nde kentsel dönüşüm yapılmasına muhtarlar ve kurum müdürleri de destek verdi. Bölgenin uyuşturucu ve uyuşturucu satıcılarından arındırılması için kentsel dönüşüm yapılmasına yönelik kendi görev sahaları içerisinde adım atma kararı alan yetkililer, bu yönde gerekli başvuruların yapılmasını kararlaştırdı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.