Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Vakıf İşhanında Mülkiyet Sorunu

06.07.2012 Cum, 20:26

Vakıf İşhanında Mülkiyet Sorunu

Reklam

Erzurum’da Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nce Cumhuriyet Caddesi üzerinde yaptırılan Vakıf İşhanının hala bitirilmemesi vatandaşların tepkisine neden oluyor. İşhanın mülkiyet sorununun da yaşandığını belirten vatandaşlar inşaatın hem şehrin görüntüsünü olumsuz yönde etkilediğini hem de mülk sahiplerini mağdur ettiğini belirtti.

 

2011 ÜNİVERSİDA Kış Oyunları öncesinde yapımına başlanan ve o günden bu yana şehrin ana caddesi konumundaki Cumhuriyet Caddesi7nde kötü bir görünüm sergileyen binanın bir an evvel tamamlanmasını dile getiren vatandaşlar, “Zaten caddenin ortasında AVM formatında yapılan bina kötü bir görünüm arz ediyor. İnşaatın hala tamamlanamaması şehir için kötü bir görüntü oluşturuyor. Yetkililerin binayı bir an önce hizmete açma konusunda duyarlı olmalarını bekliyoruz” dedi.

 

Öte yandan Erzurum’un simgesi konumundaki tarihi Çifte Minareli Medrese’de sürdürülen restorasyon çalışmalarının 2015 yılında tamamlanacağını belirten yetkililer, tarihi medresenin Ramazan ayı sonunda açılmasının şu an için söz konusu olmadığını belirttiler.

 

ÇİFTE MİNARELE MEDRESE 2015’TE AÇILACAK

 

Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Ungan, İl Genel Meclisi’nde yaptığı konuşmada tarihi medresenin Ramazan bayramı sonunda açılayacağı şeklindeki ifadenin yanlış anlaşıldığını belirterek, “Ben ihmal Camii için bu ifadede bulunmuştum. Çifte Minareli Medrese restorasyonu 2015 yılında tamamlanacak.” diye konuştu.

 

RESTORASYON 4 YIL SÜRECEK

 

Bu arada tarihi Çifte Minareli medrese’yi görmek için yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçiler tarihi medreseye giremeden dışarıdan tarihi eseri görebiliyorlar. Restorasyonun 4 yıl sürmesinin turizm açısından da olumsuz bir durum oluşturacağını kaydeden vatandaşlar, restorasyon çalışmalarının uzun sürmesini eleştirdiler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.