Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Vali Düzgün, Rotterdam Emniyet Teşkilatını Kabul Etti

03.12.2015 Per, 14:25

Vali Düzgün, Rotterdam Emniyet Teşkilatını Kabul Etti

Reklam

Vali Orhan Düzgün, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ile Hollanda Rotterdam Emniyet Müdürlüğü arasında yürütülen “Uluslararası Meslek Kardeşliği” projesi kapsamında Kayseri’de bulunan Rotterdam Emniyet Müdür Yardımcısı Hans van Dolderen ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Vali Düzgün, makamındaki kabulde, Kayseri ile Rotterdam arasında 8 yıldır sürdürülen “Uluslararası Meslek Kardeşliği” projesi ile iki şehir arasında emniyet birimleri arasında karşılıklı ziyaretlerin gerçekleştirildiğini belirterek, şehrin ve halkın huzuru için çalışan bu birimlerin bilgi ve tecrübelerini paylaşmasının önemine vurgu yaptı.

Bugüne kadar gerçekleşen çalışmaların her iki şehir açısından da olumlu sonuçlar verdiğini belirten Vali Düzgün, birçok konuda bilgi ve tecrübe paylaşımı şeklinde gerçekleşen ziyaretlerde her iki ülke vatandaşlarına da olumlu olarak yansıdığını söyledi.

Gerçekleşen ziyaretin iki şehir için de olumlu sonuçlar vermeye devam edeceğini belirten Vali Düzgün, şunları söyledi;

“Şehrin ve sakinlerinin huzuru için çalışan bu iki birimin tecrübelerini paylaşması, farklı bakış açılarını birbirlerine aktarmasının gerçekten güzel ve faydalı olduğuna inanıyorum. Asayişte, trafikte, toplum destekli polislik hizmetlerinde ve diğer polis teşkilatımızın görev alanına giren birçok konularda bugüne kadar bilgi paylaşımlarının olumlu sonuçlarını da her iki teşkilatımız adına olumlu yansıdığını düşünüyorum. Bu ziyaretinizin de olumlu sonuçlarını kısa sürede her iki teşkilatımız içinde ortaya çıkacağına inanıyorum. İnşallah buradaki ziyaretinizde hem iş bakımından hem de seyahat bakımından sağlıklı ve güzel bir şekilde sonuçlanır.”

Vali Düzgün bugüne kadar iki ülke şehirleri arasındaki bu işbirliğini bu seviyelere kadar getiren Rotterdam Emniyet Müdür Yardımcısı Hans van Dolderen’e teşekkür ederek, 2016 yılında projenin başkanlık görevini devralacak Lianne Wierts’e de başarılar diledi.

Rotterdam Emniyet Müdür Yardımcısı Hans van Dolderen ise, “Meslek Kardeşliği Projesi” başkanlığı görevini Lianne Wierts’e teslim etmeden önce bugüne kadar ki desteklerinden dolayı Vali Düzgün’e teşekkür etmek istediklerini ve bu amaçla da kendisini ziyaret ettiklerini dile getirdi.

Rotterdam Batı İlçe Emniyet Müdürlüğü görevi sırasında bulunduğu bölgede çok sayıda Türkün yaşadığını ve bunların %80’nin de Kayserili olduğunu belirten Rotterdam Emniyet Müdür Yardımcısı Dolderen, sürekli Kayseri ile irtibat halinde bu bölgede yaşayan Kayserililere daha iyi hizmet götürebilme amacında olduklarını ve bu 8 yıl içinde de bu ilişkilerin çok iyi seviyelere geldiğini ifade etti.

Meslek Kardeşliği Projesi kapsamında Kayseri’de bulunan Rotterdam Emniyet Müdürü ve beraberindeki heyet, özellikle İl Emniyet Müdürlüğü’nün trafik uygulamaları ile Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün uygulamaları konularında incelemelerde bulunacak. Kayseri’de uygulamaya konulan trafik denetimlerini de inceleyecek olan heyet Kayseri’nin sosyal ve kültürel olanaklarını da tanıma fırsatı bulacak.

Vali Düzgün, ziyaretin anısına Rotterdam Emniyet Müdür Yardımcısı Hans van Dolderen’e saat kulesinin kristal maketini hediye ederken, “Uluslararası Meslek Kardeşliği” projesi başkanlığı görevini devralacak Lianne Wierts de Vali Düzgün’e Rotterdam’a özgü hediyelik eşya takdim ettiler.

Ziyarette, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Meslek Kardeşliği Projesi’nin kurucusu Rotterdam Emniyet Müdür Yardımcısı Hans Van Dolderen, Proje irtibat görevlisi Şube Müdürü Edwin Brandsma, Hollanda Konsolosluğunda görevli Şube Müdürü Robbert Haneveld ve Rotterdam Polis Departmanında görevli Osman Koçak da hazır bulundular.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.