Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Varto’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliği

03.12.2015 Per, 17:24

Varto’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliği

Reklam

Muş’un Varto ilçesindeki Özel Yeni Çağdaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.

Varto Özel Yeni Çağdaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu etkinliğe Varto Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü N. Sait Yetkiner, Şube Müdürü Abdulnasır Sever, kurum amirleri, öğretmenler ve engelli öğrenciler katıldı. Engelli öğrenci Beyzanur Demir ile birlikte pasta kesen Kaymakam Mehmet Nuri Çetin, “Dünyada tahminen bir milyardan fazla, ülkemizde ise yine tahminen 9 milyon dolayında engelli yaşamaktadır. Engelliler sosyal ve siyasi katılımda olduğu kadar ulaşım, istihdam ve eğitim alanlarında da toplumun diğer kesimleriyle eşit koşullara sahip olmalıdırlar. Engelli öğrencilerimizin düzenlemiş oldukları etkinlik bayağı güzel bir etkinlik, kendilerine başarılar dilerim. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Engelli vatandaşlar için engelsiz bir yaşam biçimi oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Merkez Müdürü Engin Güven ise, “Okul olarak engelli kardeşlerimize, daha kolay yaşam imkânı sunmaya gayret gösteriyoruz. Buradaki hiç kimse yarını bilemez, belki bizlerde yarın engelli kalabiliriz. Etkinliğimize katılan kaymakamımıza ve tüm katılımcılara teşekkür ederim” diye konuştu.

Özel Yeni Çağdaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ve öğrencilerinin yaptıkları el işi sergisinin gezilmesiyle etkinlik sona erdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.