Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Vekilim Olur Musun ?

22.02.2015 Paz, 23:11

Vekilim Olur Musun ?

Reklam

Aday adayı başvurularının bitmesi ile birlikte Erzurum’a hizmet (!) için adını meydana koyanları da net bir şekilde görebildik.

Kulislerde adı sıkça geçen Hikmet Koçak, Ahmet Altıparmak gibi üst düzey bürokrat ve yetkililerin aday adayı olmamasının yanında son dönemlerin sıkça bahsedilen isimlerinin de girdiği bu yarışı seyretmek oldukça zevkli olacaktır.

Hali hazırda her statüden aday adaylarımız varken kimler vekil olabilir-olsun ya da olamayabilir-olmasın tartışmalarını da gündeme getirebiliriz.

Benim,bizim vekilimiz diyeceğimiz adaylarda arayacağımız ölçütlerin başında kimliğinde Erzurum değil yüreğinde Erzurum sevgisini taşıyor olmasıdır.  Erzurum’un buzunda kaymamış, tozunda gezmemiş abilerin Erzurum’u ve Erzurumluyu anlayacağını pek de sanmıyorum.

Yine Erzurum vekilini arıyorsa vekilimizde arayacağımız şart şu kadar parası var, bu kadar arsası var değil Erzurum’un sorunlarına ne kadar hakim, Erzurum’un dertleriyle ne kadar alakadar bunu ölçüt koymalıyız. Yoksa üst düzey yetkililerimizin hatta ‘’ tuzu kuru abilerimizin ‘’ bir araya geldiği ‘’ Erzurum Nasıl Kurtulur?’’ toplantılarında hamasi nutuk atanlarının, milyonluk şirket sahiplerinin Cumhuriyet Caddesi esnafını, Erzincankapı kahvelerinin işsizlerini anlayabilmesi mümkün değil.  ( Bunu başka bir yazıda da dile getirmek lazım.)

Erzurum’un vekili artık Meclis’e  yerleştiğinde yıldan yıla gözüken değil tabir-i caizse meclisi karıştıracak oldukça aktif simalar olmalıdır. Konya t.v. haber programları Erzurum’a bir şey kazandırmasa da meclisi inletecek vekillerimiz Erzurum’a çok şey katacaklardır.

Ayrıca vekil adaylarımız Erzurum’un ‘’kaşarlaşmış’’ gazetecilerinin ayak oyunlarıyla, aba altından sopa göstermeleriyle değil halkın ilgi,ihtiyaç ve tutumlarına göre hareket etmelidirler. Onların çıkarları doğrultusunda tehdit ve şantajlarına boyun eğecek adaylar zaten hiiiç meclise girmesin.

Vekil adaylarımız nasip olur da kazanırlarsa dört yılda bir Erzurum’a uğramasınlar. Sürekli uğrayan vekillerimiz de olursa eşine,dostuna,akrabasına,hısmına değil Erzurum’un tamamına sahip çıksınlar. Adliye’ye katip yerleştirmeyle, İ.Ha.Le kapmayla, adam kayırmayla milletin değil zilletin vekili olursunuz malesef.

Yeni Türkiye kurulurken, Yeni Türkiye nutukları arasında eller aya çıkarken Erzurum’un yaya kalması artık düşünülemez. Çevre şehirlerinin çoğu yürümeyi bırakın uçmaya  başlarken Erzurum’un daha da gerilere gitmesi hepimizin sonu olacaktır. Erzurum artık gazetelerin beşinci sayfalarında kar ile kadayıf ile ikinci sınıf boşluk doldurma haberleriyle değil yapılan ve yapılacak icraatları ile gündemden düşmeyen vekilleri ile manşetlere taşınmalıdır.

Gittikçe kan kaybeden, göç veren, düşen, düşürülen bu cevheri altın şehir hepimizin. Erzurum eski şaşalı günlerine döndürülmelidir. Aksi halde Erzurum’da karşımıza çıkacak tablo felaket resimlerimden başka bir şey olmayacaktır.

Selam ve dua ile.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.