Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > Vekiller biraraya geldi

24.11.2012 Cts, 7:43

Reklam

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ile AK Parti Erzurum Milletvekilleri Erzurum’a yapılan projelerin değerlendirilmesi ve problemlerin çözümüne ilişkin bilgilendirme toplantılarında bu hafta TCDD Genel Müdürlüğü yetkilileri ile görüştüler. ,
Sağlık Bakanı Prof Dr. Recep Akdağ’ın Başkanlığında bir araya gelen AK Parti Erzurum Milletvekilleri Adnan Yılmaz, Fazilet Dağcı Çığlık ve Muhyettin Aksak’ın katıldığı değerlendirme toplantısı Çarşamba günü yapıldı. Milletvekili Cengiz Yavilioğlu’nun komisyon çalışmaları nedeniyle katılamadığı toplantıda, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’dan, Erzurum’u da kapsayan Hızlı Tren Seferlerinde gelinen son durumla ilgili bilgi alınırken, Erzurum ve bölgedeki demiryolları ile ilgili hemzemin geçitler, palandöken lojistik merkezi, tadilatlar ve yapılan alt yapı çalışmaları değerlendirildi.
AK Parti İktidarının başarıyla uyguladığı projelerden olan ve İstanbul’dan Marmaray Projesiyle başlayarak Ankara’ya, Erzincan’dan Erzurum’a kadar ulaşarak, Kars’a ve oradan da Türk Cumhuriyetleri’ne ve körfez ülkelerine kadar ulaşacak olan hızlı tren seferleri hakkında TCDD Yetkililerinden projenin detayları hakkında bilgi alan Bakan Akdağ ve Erzurum Milletvekilleri, her aşamada projenin takipçisi olacaklarını kaydettiler. Bu projeyle Erzurum’un Batıdan, Doğu’ya ve hatta Türk Cumhuriyetleri’ne açılacak bir köprü olacağını kaydeden Bakan Akdağ ve milletvekilleri, Türkiye’nin bulunduğu konum itibariyle körfez ülkeleri, Orta Asya ve Türk Cumhuriyetleri’nden yapılacak taşımacılık, Marmaray Projesi vasıtasıyla Türkiye üzerinden Avrupa’ya açılacağı ve böylelikle şehir ve ülke ekonomisi için büyük bir katkı sağlayacağını belirttiler.
Toplantıda hazır bulunan Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak ise Bakan Akdağ ve milletvekillerine çalışmaları hakkında bilgi verdi. Rektör Hikmet Koçak, planlanan projeler ve çalışmalar hakkında Bakan Akdağ ve milletvekillerini bilgilendirdi.
Bakan Recep Akdağ ile Erzurum Milletvekilleri’nin Erzurum’la ilgili değerlendirme toplantılarının önümüzdeki günlerde devam edeceği, tarım ve hayvancılık, cazibe merkezi gibi konuların takibi hususunda gerekli çalışmaların yapılacağı kaydedildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.