Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Vekillerden Bahçeli’ye imzalı destek

02.11.2012 Cum, 1:34

Reklam

MHP’li 48 vekilin imzaladığı bildiride ‘Şer odaklarına karşı tüm MHP’lileri ve ülkücüleri Sayın Genel Başkanımız Bahçeli etrafında kenetlenerek bu hayasız oyunu bozmaya davet ediyoruz’ denildi.

 

MHP’de kurultaya üç gün kala kulisler iyice hareketlendi. MHP’li milletvekilleri Genel Başkan Devlet Bahçeli için imza verirken, Bahçeli, genel merkezde il başkanlarıyla bir araya geldi.

 

 

HAYASIZ OYUN
BAHÇELİ’nin rakibi Koray Aydın ve tutuklu Engin Alan dışındaki 48 MHP milletvekilinin imzasıyla yayınlanan bildiride, ‘Milletimizin birliğini parçalamak ve devletimizin siyasi birliğini çözerek dönüştürmek isteyen şer odaklarına karşı tüm MHP’lileri ve ülkücüleri Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli etrafında kenetlenerek bu hayasız oyunu bozmaya davet ediyoruz’ ifadeleri yer aldı.
AYDIN: VEKİLLER KORKTU
MİLLETVEKİLLERİ bu açıklamayı yaparken, diğer aday Koray Aydın milletvekillerinin korktukları için imza verdiklerini söyledi. Kurultayda vekillerin ayrı bir sandıkta oy kullanacağını hatırlatan Aydın, o sandıktaki sayıya bakılması gerektiğini kaydetti.
Bu gelişmeler yaşanırken Bahçeli, il başkanlarıyla bir araya geldi. İl Başkanlarına hitap eden Bahçeli, kurultay süreci ve sonrası için teşkilatının görüşlerini aldı. Koray Aydın’ı destekleyen Trabzon il Başkanı da toplantıda yer alırken, Bahçeli ile yola çıkan ancak daha sonra taraf değiştiren Konya il başkanına davetiye gitmedi. Davet edilmeyen bir başka il ise Edirne oldu. Aydın’ı destekleyen il başkanının Ergenekon tutuklusu Kemal Kerinçsiz’in avukatı olduğu, davet edilmemesinin de bununla ilişkili olduğu belirtildi.
BASINA AÇIK
”TÜRK Milleti Sensiz Asla” sloganıyla toplanacak kurultayda oy kullanacak bin 241 delegeye çipli kart dağıtılacak. Delegeler bu kartlarla turnikelerden geçiş yaparak kendilerine ayrılan bölüme girecek. Bu bölüme delege dışındakiler giremeyecek.
KURULTAYIN yapılacağı Ankara Spor Salonu’nda çalışmalar sürerken MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, basın mensupları için ayrımcı bir akreditasyon uygulamasında bulunmadıklarının altını çizdi, ‘Talepte bulunan, tüm basın kuruluşları kurultayımızı takip edebilecek’ dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.