Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Vural: Türkiye yol geçen hanına döndü

31.08.2012 Cum, 9:08

Reklam

Hatay’daki Apaydın mülteci kampına milletvekillerinin alınmamasını değerlendiren MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Kamplar yabancılar tarafından kontrol ediliyor. Bu kamplarda ABD görevlileri tarafından fişleme yapılıyor” dedi.

 

 

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Hatay’daki bir mülteci kampına CHP’li milletvekillerinin alınmamasını eleştirdi. Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “Türkiye yol geçen hanına döndü. Milletvekilini niye almıyorsunuz? Gelen gidiyor, vuruyor dönüyor, Türkiye’de birçok yabancı unsurlar, ajanlar cirit atıyor. Yani kamplar yabancılar tarafından kontrol ediliyor, fişleniyor” dedi.

Vural şunları kaydetti:

“Milletvekillerinin o kampa alınmamasını idari bir hata olduğunu ifade etmek istiyorum, İnsan Hakları Komisyonu’nun kampa alınacak olmasını da olumlu görüyorum. Zaten sınırlar kevgire dönmüş. Irak’ın kuzeyinden gelip askerimizi, polisimizi vuruyorlar, karakollarımız bombalanıyor, Suriye’den geliyorlar yatıyorlar, gece gidiyorlar, eğitiliyorlar. Türkiye’nin içinde eğitim kampları olduğuna ilişkin görüntüler çıkıyor.

 

 

-Hükümet şeffaf davranması gerekir-

Bu kamplarda ABD görevlileri tarafından fişleme yapılıyor. Orada ne yazıyor o kampın önünde; Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık AFAD yazıyor. Sayın Dışişleri Bakanı diyor ki, burası BM bünyesindedir. Ama orada AFAD yazıyor, Başbakanlık yazıyor. O zaman BM yazısı yazın, uluslararası kurallara bağlıysa. Hükümetin bu konularda şeffaf davranması gerekir.”

 

 

-AKP testisi çatlamıştır-

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in açıkladığı teröre karşı mutabakat metnine “muhtıra” dediğini hatırlatan bir gazetecinin, bu konudaki görüşünü sorması üzerine Vural, “AKP içerisinde birkavga var. Bu koalisyon çatırdamıştır, bu çatırdarken devletin kurumları da birbiriyle çatışıyor. Demek ki AKP içinde koltuk sevdası, millet sevdasının önüne geçmiştir. AKP testisi çatlamıştır, koalisyon çatlamıştır, kişisel kavga ön plandadır” ifadelerini kullandı.

 

 

“Aç tavuk kendini darı ambarında zanneder”

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, Güneydoğu’da 400 kilometrenin PKK’nın kontrolünde olduğuna ilişkin iddiasının sorulmasına üzerine Vural, şunları söyledi:

“Aç tavuk kendisini darı ambarında zannedermiş. Bu eksende PKK’nın psikolojik harekatının bir yansımasıdır. Bugün terörle mücadele konusunda kararlılıkla durulması gerektiğini söyleyen MHP’nin bulunduğu konumun ne kadar haklı olduğunu gösteren bir açıklama. Kimse unutmasın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınırları içinde her karışta Türk milletinin egemenliği hakim olacaktır. Herkes aklına bunu koysun. Bu geçmiş süre içeresinde bundan ders almayanlara tarihi tekerrür ettirmeye kararlı biri Türk milleti olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu zevatlar, PKK’nın psikolojik harekatının pazarlamasını yapanlar, aslında PKK’nın hedef aldığı Kürt kökenli insanların zinhar temsilcisi olamazlar.”

 

 

-Utanç tablosu-

PKK’nın öldürdüğü Güneydoğulu çocukların resimlerini ve katliam fotoğraflarını gazetecilere gösteren Vural, “Bunlar utanç tablosu, buyurun.

Çocuklara, kadınlara, mezradakilere kurşun sıkanlar öldürenler, emperyalizmin uşaklığını yapanlar. Türk milleti terörle mücadelede kazanmıştır. Terörist başını nasıl tıpış tıpış getirdiğimiz zaman… Bunlara bu cesareti verenler utansın. AKP ve CHP’ye sesleniyorum; bir çok fezleke var. Sayın Fatma Şahin ‘Meclis’teoturmasınlar’diyor. İçi yanmış. Ya silah egemenliği ya millet egemenliği. Millet acilen bu konuda hüküm verilmesini istiyor” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.