Anasayfa > Yazar > “W.E.”

21.07.2012 Cts, 0:44

“W.E.”

Reklam

2011 – ABD, İngiltere ortak yapımı olan “W.E.” Yönetmen Madonna Senaryo Madonna ve Alek Keshishian Oyuncular; Abbie Cornish, Andrea Riseborough, James D’arcy, Oscar Isaac, Richard Coyle, David Harbour, James Fox, Judy Parfitt, Haluk Bilginer, Geoffrey Palmer.Natalie Dormer, Laurence Fox Yapımcı Madonna, Kris Thykier Muzik Abel Korzeniowski,

 

 

Konu; İngiltere Kralı 8. Edward’ın, iki kez evlenmiş, Amerikalı bir kadına olan aşkı ve onunla evlenmek İçin tahtını bırakması ve hatta çocuk sahibi olmayı çok istemesine rağmen bilinçli bir şekilde çocuk sahibi olmaması

İsmi Madonna Louise Veronica Ciccone olan tanıdığımız Amerikalı sanatçı Madonna 1958 doğumlu. Katolik, Amerikalı bir ailenin 8 çocuğundan biri. Piyano, bale, dans dersleriyle yetişmiş. Michigan Üniversitesi’nde dans eğitimi almış. Newyork’a geldikten sonra da garsonluktan, dansçılığa birçok işte çalışmış.

 

Daha sonraları müzik yapmaya karar verir. “Everybody”, “Holiday” gibi ilk single çalışmalarıyla müzik dünyasında kendini duyurmaya başlar. Tabii sahne performanslarıyla da dikkatleri çeker.

Bu arada sinemaya da geçiş yapan Madonna, bir çok filmde rol alır ve filmlerde müzik yapar. İlk filmler “Desperately Seeking Susan” , “Vision Quest”

Ayrıca Madonna sıra dışı tavırlarıyla ve rahatlığıyla ilgi çeker. 1985 yılında aktör Sean Penn’le evlenir. Birlikte sinemada çalışmalar yaparlar.

1996 yılında, bir erkek arkadaşından bir kızı olan Madonna, daha sakin bir hayata başlar. Daha önceki yıllar yaptığı  “Who’s That Girl” ve “Body of Evidence” adlı filmlere yaptığı özgün müziklerden sonra “Evita”da başrol oynar. Bu rolüyle Altın Küre yarışmasında “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü alır.

İngiliz yönetmen Guy Ritchie’yle de evlenir, Rocco adında bir oğlu olur.

Bir çok ödüle sahip olan Madonna, İlk kez, İstanbul’a, 7 Ekim 1993 te, Beşiktaş İnönü Stadyumunda bir konser vermek üzere gelir. Bu yıl, ikinci kez, 7 Haziran 2012 de İstanbul’da, TT Arena’da konser verdi. Eski şarkılarını fazla okumasa da, en çok ilgi gören sanatçıydı. Biletleri satışa çıkar çıkmaz bitmişti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.