Anasayfa > Araştırma-İnceleme, Bilim Teknoloji, Öne Çıkan Haberler > Wacom Color Manager, Komple Renk Kontrolünü Sağlıyor

04.12.2015 Cum, 16:48

Wacom Color Manager, Komple Renk Kontrolünü Sağlıyor

Reklam

Wacom, iş akışlarında renk doğruluğu isteyen fotoğrafçılar, tasarımcılar ve diğer profesyoneller için tasarlanmış yeni renk kalibrasyonu çözümü olan Wacom Color Manager’ı duyurudu.

Her sanatçının bildiği gibi, rengin paylaşımı ve yeniden üretimi oldukça sinir bozucu olabilir. Tasarım aşamasında titizlikle yaratılmış olan renkler, kullanıcının, iş ortaklarının veya müşterinin işin son halini görmek için kullandıkları ekrana veya projektöre bağlı olarak çok farklı görünebilirler. Fotoğraflar, baskılar, animasyon ve video gibi son çıktıların renklerini ekranda uygun hale getirmek çok daha zor olabilir. Yeni Color Manager, Cintiq kullanıcılarına çizim süreci boyunca daha fazla hız ve güven sağlamak için bir renk ölçer kalibratör ile pazar lideri renk uzmanı X-Rite tarafından geliştirilen özel bir profiling yazılımını birleştiriyor. Wacom’un Kıdemli Pazar Stratejisi ve Planlama Direktörü Don Varga, “Sonuçta müşterilerimiz bir sanat eserini yaratmak içinçok sıkı bir şekilde çalışıyorlar. Biz de onların sürecin tam kontrolünü ellerine almalarına, böylece renklerin ekranda göründüğü gibi olmasına yardım etmek istiyoruz. Renk yönetimi ile hayal kırıklıklarını ve işin doğasındaki sonuç tahminini ortadan kaldırarak, profesyonel yaratıcıların mükemmel resimler yaratmalarının yanı sıra, değerli zamanlarından ve paralarından tasarruf etmelerine de yardımcı oluyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.