Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Yabancı basın Palandöken’de

23.02.2013 Cts, 8:19

Yabancı basın Palandöken’de

Reklam

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Türk Hava Yollarının da desteğiyle 18-21 Şubat 2013 tarihleri arasında “Turizm Tanıtım Organizasyonu” gerçekleştirdi. Polonya, Ukrayna, Rusya, Gürcistan ve Azerbaycan’dan gelen medya temsilcileri ve tur operatörleri iki günlük bilgilendirme gezisi boyunca Erzurum-Erzincan-Bayburt illerinin tarihi ve kültürel değerleri ile kış turizm potansiyelini yerinde görme fırsatı buldular.

 
Programın birinci günü Polat Renaissance Otelde düzenlenen açılış toplantısında Bölge Turizm potansiyeli çeşitli görseller ve videolarla konuklara sunuldu. Kuzeydoğu Anadolu Bölgesinde turizm sektörünün geliştirilmesi ve bölgenin önemli bir turizm destinasyonu haline gelmesi sürecinde önemli faydalar sağlayacağı düşünülerek; Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça ve Farsça olmak üzere 5 dilde hazırlanan Kuzeydoğu Anadolu Turizm Web Portalının tanıtımı da yapıldı.

 
Toplantının ardından atlama kuleleri ve UNIVERSIADE kapsamında yapılan tesisleri gezen konuklar buz pateni salonunda hünerlerini sergilediler. Şehir merkezindeki tarihi ve kültürel mekânlar ile özellikle ilgilendiler. Gezilen ve görülen her yerde kendi ülkelerinde yayınlamak üzere çekimler yaptılar. Oltu taşından yapılan ürünler ile yetinmeyerek, strese ve romatizma ağrılarına iyi geldiği söylenen bu taşın etkin tanıtımı için atölyelerde işleme sürecini de görüntülediler. Palandöken ve Konaklı Kayak merkezlerini gezerek pistler ve tesisler ile ilgili yetkililerden bilgi aldılar ve programın ikinci gününde tüm gün kayak yaparak Erzurum’da uygulamalı olarak kayak keyfi yaşadılar.

 
Programın son günü gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında Erzurum Valisi Sayın Sebahattin Öztürk ve Tanıtım, Pazarlama ve Markalaşma Komitesinde yer alan basın temsilcileri ile bir araya gelen konuklar Erzurum’da yer alan dünya çapında spor ve kış turizmi altyapısını değerlendirmek üzere Vali Öztürk ile röportajlar yaptılar.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.