Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Yakın tarih unutturuluyor

11.04.2013 Per, 18:31

Reklam

Önce ki haftalarda köşemde değinmiş olduğum bir yazımda Halk eğitimin yıkılmasının yanlış olduğunu savunmuş sizler tarafından tepkiyle karşılaşmıştım. ” Zaten eski püskü bir yerdi, niye yıkılmasın…” gibi ! Oysa üç kişiden ikisi dün yıkık dökük olan binanın bugün tarihi olduğunu hatırlayabildi.Ama iş işten çoktan geçti.

 

Bugünlerde ise kimilerine yine garip gelecek ama erzincan kapı tarafından geçmek nedense hiç ama hiç içime sinmiyor.Halk eğitimin yıkılmasına engel olamasakta fikrimizi beyan edebilmiştik ama eski spor salonunun yıkımından haberimiz dahi olmaması benim şahsen içimi acıtıyor !

 

Muhtemelen birçoğunuz eski spor salonunun nesi tarihiydi diyeceksiniz.Görüntü olarak pek iç açıcı değildi evet belki haklısınız ama başarıları tarihiydi, şehre kattığı değerler tarihiydi.Şehrimize kazandırdığı sporcularla özellikle boks dalında tüm ülkeye damgasını vurmuştu yakın tarihte ! Maddi olarak o mekanın kalışı bugünümüzde kayıp olarak gösterilmiş olsada asıl kaybı şuan oranın yıkımıyla manevi yönden yaşıyoruz !

 

Olaylara biraz duygusal yaklaşıyor yada sığ düşünüyor olabilirim ama unutulmasın ki İbrahim erkallardan, Nurullah Akçayır’lardan önce memleketimizi bu salonun varlığıyla Nazif Kuran, İdris Taş, Şakir Urvasızoğlu, Sebahattin Codur, Cazım Vuraler, Cemil Tozoğlu, Selami Karakelle, Celal Tanay, Şefik Pirimoğlu, Şevki Deniz gibi yumruklar tanıttı ! Kimi Dünya Şampiyonu oldu kimi Ülke, kimi bölge ! Hiç birşey olmasa bu sebeplerden, bu başarılardan dolayı bu salona el vurulmaması gerekirdi. Hadi bizi geçtik ama o başarıları yakalayanlara, nezaketen birşeylerin sorulması gerekirdi.Şehrimizde yakın tarihi hatırlatan bu yuvaların yeri senelerce çıplak kaldığı zaman, anlamaya başlayacaksınız demek istediklerimi. Halk eğitimin yerinde olduğu gibi…

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.