Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Spor > Yakup Gör’e övgü

10.04.2013 Çar, 6:36

Reklam

Atatürk üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, 66 kiloda ülkemize Avrupa Şampiyonası’nda ikincilik kazandıran Yakup Gör’ü makamında kabul etti.
19-24 Mart 2013 tarihlerinde, Gürcistan’ın Başkenti Tiflis`te yapılan Büyük Erkekler Serbest Güreş Avrupa Şampiyonası’nda, ülkemizi temsil eden 66 kilodaki, Erzurumlu Milli güreşçi Yakup Gör Avrupa ikincisi olmuştu.
Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Bölümü, ikinci sınıf öğrencisi Yakup Gör, Rektör Koçak’ı ziyaretinde şunları söyledi:” Talihsiz kuralar çektim. Rakibim, bunun avantajını kullandı ve şampiyon oldu. Avrupa ikincisi olarak Türkiye`ye döndüm. Şimdi önümüzde bir dünya şampiyonası var ve ben dünya şampiyonu olmayı hedefliyorum”.
Milli güreşçiyi iki altın ve çeşitli hediyelerle ödüllendiren Koçak, Avrupa ikincisi güreşçiyi başarısından dolayı kutladı. Bu başarının, ülkemiz ve üniversitemiz için gurur verici olduğunu söyleyen Koçak, “Yakup Gör ‘ün başarısı bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir, bu başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.
Ziyarete, Milli güreşçimize, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Yıldırım eşlik etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.