Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Yakutiye Belediyesi’nden 5 bin ağaç

03.12.2012 Pts, 13:01

Yakutiye Belediyesi’nden 5 bin ağaç

Reklam

Yakutiye Belediyesi, şehrin muhtelif bölgelerinde parklara 5 bin adet çeşitli türde ağaç dikimi yapacak.

 
Belediye Başkanı Ali Korkut, Erzurum’un ağaçlandırılmaya ihtiyacı olduğunu belirterek “Yakutiye sınırlarında yer alan parklarımıza, piknik ve mesire alanlarımıza 5 bin ağaç dikimi yapacağız. Diktiğimiz Çeşitli tür ve nevide ağaçlar şehrin yeşil oranını artıracağı gibi hava kirliliğine karşıda koruyucu kalkan oluşturacaktır” dedi.

 
Yakutiye Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yaptığı çok sayıda park, oyun alanı, piknik ve mesire alanları ile uygun alanlara 5 bin adet çeşitli tür ve nevide ağaç dikecek. Çam, ladin gibi ağaç türlerinin de bulunduğu 5 adet ağaç, Erzurum’un yeşil oranını ciddi olarak artıracak. Belediye Başkanı Ali Korkut, Erzurum’un şehir merkezinde ağaçlandırılmaya ihtiyacı olduğunu belirtti. Korkut, “Erzurum yeşil açısından oldukça yoksun. Dünya ortalamalarının altındayız. Her fırsatta yeşil bir Yakutiye için gayret sarf ediyoruz. Bu bağlamda 5 bin adet çeşitli türde ağaç getirdik. Bunları yaptığımız park, piknik alanlarına dikiyoruz. Ağaçlarımız çevresel güzellik sağlayacakları gibi, hava kirliliğini kırıcı etki de yapacaktır” dedi.

 
5 bin adet ağacın kısa sürede park, bahçe ve piknik alanlarına dikildiğini ifade eden Ali Korkut, yeni tamamlanan Nene Hatun Parkında Ak Parti Yakutiye İlçe Başkanı Yunus Şahin ile birlikte ağaç dikimi yaptı. Ali Korkut, her ağacın bir canlı olduğunu hatırlatarak herkesi ağaç dikmeye davet etti. İlçe Başkanı Yunus Şahin’de ağaç dikmenin güzel bir duygu olduğunu belirterek mutluluğunu dile getirdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.