Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Yakutiye, Köy Yollarında

29.07.2012 Paz, 11:35

Yakutiye, Köy Yollarında

Reklam

Yakutiye Belediyesi, bağlı mahalle/köyler ile köy yolları için seferber oldu.

 

 

Güzelova, Yolgeçti, Yeşilyayla, Muratgeldi, Gülpınar, Kırmızıtaş köyleri için yol genişletme ve asfalt çalışmaları başlattı. Belediye Başkanı Ali Korkut, yol genişleme çalışmalarını yerinde inceleyerek işlerin hızlandırılması talimatını verdi. Korkut, köylerimiz, mahalle/köylerimizin yol sorunlarını çözmeye çalıştıklarını belirterek “Karayolundan köy veya mahalle/köylerimize kadar yolların bakım ve tamirini yapıyoruz. Bazı köy yolları oldukça dardı. Standart yol genişliğine ulaşmaları için yol genişletme çalışması yapıyoruz. Ardından aslfat çalışması yapılacak” dedi.

 
Yakutiye Belediyesi Fen İşleri ekipleri ilçe sınırları içerisinde yer alan mahalle/köyler ile köy yolları yolları için yol genişletme çalışması yapıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, Güzelova 0,5, Yolgeçti 1,8, Yeşilyayla 3.6, Muratgeldi 2.9, Gülpınar 2.5, Kırmızıtaş 2.6 kilometre uzunluğunda mahalle köy yolları için yol genişletme çalışması yaptıklarını belirtti. Korkut, “Mahalle köylerimiz ve köylerimiz için yol yapım çalışmaları yapıyoruz. Mahalle/köylerimizin karayoluna kadar olan bağlantı yolları ile köy içi yolları için çalışmalarımız sürüyor. İşlerin hızlanması için sık sık çalışmaları ve ekipleri denetlemek gerekiyor. Ramazan ayı gelince bizde de işler biraz gevşiyor. Ama bunu en az seviyede tutmaya çalışıyoruz. Ramazan ayı içerisinde bu çalışmaları tamamlama gayretindeyiz” dedi.
Ali Korkut, mahalle/köyler ve köy yollarının ana bağlantılarının oldukça bozuk bir yapıya sahip olduğunu belirterek “İlçe sınırlarımız içerisinde mevcut mahalle/köyler ile köylerimize ait ana yola bağlantı yolları çok iptidai yapılmış. Bazı mahalle köylerimizin yolları ağır tonajlı kamyonlar tarafından kullanılıyor. Böylece yapılan çalışma bir sezonu geçince bozuluyor. Bunların yeni baştan ele alınması gerekiyor. Ancak bir ilçe belediyesi için çok ağır bir yük olur. Yıllara yayarak bu çalışmaları yapacağız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.