Anasayfa > 5'li Üst Haber, Yerel Yönetimler > Yakutiye’ye Oyun Parkı

30.09.2012 Paz, 16:41

Reklam

Yakutiye Belediyesi, ilçenin cadde, sokaklarında boş bulduğu uygun alanlara çocuk oyun grupları kuruyor. Bundan en çok çocuklar mutlu oluyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, her mahalle ve sokağa park yapma hedefinin yanında her sokak başında bir oyun grubu olmasını istediklerini belirtti.

 
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, yatırımın büyüğünü çocuklara yapıyor. Yakutiye Belediyesi, çocuklar oynasın diye yalnızca 2012 yaz sezonunda 25 sokağa oyun grubu kurdu. Yatırımın büyüğünü çocuklara yaptıklarını belirten Ali Korkut, “Erzurum’da en çok ihmal edilen, görmezlikten gelinen kesimleri çocuklarımız, yaşlılarımız oluşturmaktadır. Yapılaşma alanlarımıza bakınca bunları çok net görürüz. Çünkü yaşam alanımız olan yerlerimizin çevresinde ne bir yeşil alan, ne oyun alanı göremezsiniz. Adeta santim yer bırakmadan bina yapıyoruz. İçine girince çocuklarımız ve yaşlılarımız ne yapacaklarını şaşırıyor. Biz belediye olarak her yıl yaklaşık 15-20 adet oyun grubu uygun bulduğumuz alanlara yerleştiriyoruz. Amacımız çocuklarımızın enerjilerini atabilecekleri uygun oyun alanlarının olması. Oyun parklarının bir çoğunun yanına gençlere yönelik futbol sahası da inşa ediyoruz. Bu yıl inşa ettiğimiz 25 oyun alanının 4’ünün yanına futbol, basketbol oynanacak sahalar inşa ediyoruz” dedi.

 
Korkut, bazı köy mahallelerde de oyun alanları inşa ettiklerini ifade ederek, çocukların mutlu yüzleri yaptıklarının karşılığı olduğunu söyledi. Yakutiye Belediyesi tarafından bu yıl yapılan oyun alanları şu bölgelerden oluşuyor;
1-Hamidiye Parkı (Şükrüpaşa), 2-Çamlık Camii Karşısı-Kurt Deresi Mahallesi, 3-Aşkale Garajı, 4-SSK Hast.Çaprazı, 5-Atalay Mah.Şengel Apt Önü, 6-Eko Pazar, 7-Çağlayan Mahallesi, 8-Hasani Basri Türbe Yanı, 9-Yukarı Sanayi Trafo Yanı, 10-Yukarı Sanayi Trafo Yanı (Tek kuleli), 11- Sanayi Mahallesi, 12-Gaziler Mah.Halitpaşa İlk.Okulu Üstü, 13- Gaziler Düğün Salonu, 14- Vericiler altı, 15- Dadaşköy Mahallesi, 16-Gülpınar Mahallesi, 17-Gaziler mahallesi, 18-Gaziler Mahallesi, 18-Yeğenağa Mahallesi, 19-Yurt- Kur, 20-Çırçır Camii Karşısı, 21-Kırmacı mahallesi, 22-Kırmacı Mahallesi Manolya sokak, 23-Avni Bitlisli Parkı, 24-Şükrüpaşa Muhtarlık Yanı, 25-Miraç Camii Karşısı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.