Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Yalçın Küçük’ün Büyük İhaneti

06.11.2012 Sal, 20:05

Reklam

Ergenekon davasında gizli tanık olduğu ortaya çıkan Şemdin Sakık, Yalçın Küçük’ün büyük ihanetini deşifre etti.

 

PKK terör örgütünün üst düzey sorumluluğunu yürüten ve 1998 yılında örgütten kaçarak Barzani’nin Kürdistan Demokrat Partisi’ne (KDP) teslim olan, oradan da Türkiye’ye teslim edilerek tutuklanan ‘Parmaksız Zeki‘ kod adlı Şemdin SakıkErgenekon davasında tanık olarak dinleniyor.
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülenErgenekon davasının 255. duruşmasında ifadesine başvurulması için gizli tanık odasına alınan gizli tanık Deniz, açık kimliği ile ifade vermek istediğini söyleyince duruşmaya kısa bir ara verildi. Daha sonra da mahkeme heyeti, bu talebi yerinde bularak gizli tanığın mozaiklenerek duruşmaya yansıtılan yüzünü açtı. Açık kimliği sorulan tanık, isminin Şemdin Sakık olduğunu söyledi.

 

YALÇIN KÜÇÜK SİLAHLI EĞİTİM VERİYORDU

Ergenekon davasında tanık olarak ifade veren Şemdin SakıkErgenekon sanığı Yalçın Küçük’ün kendilerine silahlı eğitim verdiğini söyledi. Sakık, “Doğu Perinçek‘in Abdullah Öcalan ile ilişkisi ne ise Yalçın Küçük’ün ilişkisi daha fazlaydı. Bize silahlı eğitim veriyordu. İkinci başkanımız mı diye düşünüyorduk.” dedi.

‘1993 YILINDA EN BÜYÜK DARBE OLDU’

Herkesin söylemekten kaçındığını belirterek, “Aslında 1993 yılında en büyük darbe oldu. Bu ülke bir değişime uğradı.” dedi. PKK’nın bir silah olarak kullanıldığını belirten Sakık, gerektiğinde Türklere, gerektiğinde ise devlet içindeki dinamiklere yöneltildiğini anlattı.

 

Doğu Perinçek’in çekilmesinden sonra yerine Ergenekon davası sanıklarından Yalçın Küçük’ün doldurduğunu ifade eden Sakık, “Doğu Perinçek’in Abdullah Öcalan ile ilişkisi ne ise Yalçın Küçük‘ün ilişkisi daha fazlaydı. Bize silahlı eğitim veriyordu. İkinci başkanımız mı diye düşünüyorduk. ‘Rüzgara tutunmuş adam’ başlıklı bir makale yazmıştı. Bu yazı, örgütün güçlendirilmesini ve savşın kızışmasını isteyen bir yapıdaydı. Abdullah Öcalan bize Yalçın Küçük’ün Türkler için bir şans, örgüt için Allah’ın lütfu olduğunu söylerdi.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Üzeyir ardıç

Sırı sakık erzurum’ u güneydoğudaki iller ile kıyaslarsa o başında bulunan üç beş kılınıda yolar önüne koyarız zanetmesin batıda yaşayan erzurumlu erzurumdan uzak..

06.11.2012, 20:48