Anasayfa > Bölge, Öne Çıkan Haberler > Yanan PKK’lı Suriyeli çıktı

30.08.2012 Per, 2:24

Reklam

ŞIRNAK’IN Silopi İlçesi’ne bağlı Doruk Köyü yakınlarından geçen boru hattına bombalı sabotaj düzenleyen 43 yaşındaki Zilan Cudi kod isimli Tirkiye Muhammed’in Suriyeli olduğu ortaya çıktı.

 

Tirkiye Muhammed boru hattına yerleştirdiği bombaların erken patlaması sonucu hayatını kaybetmişti.

 

 

Patlama bölgesinde yapılan incelemede, cesedin yanında birden fazla kişiye ait ayak izine rastlandı.  PKK’lı oldukları belirlenen bu kişilerin patlamanın ardından olay yerine gelen emniyet güçlerine uzun namlulu silahlarla saldıracakları, ancak patlamanın erken olması ve bombacının yanarak ölmesinin ardından paniğe kapılarak kaçtıkları belirlendi. Patlamanın detayları da belirlendi. PKK’nın bombalı saldırılarında kullandığı bombacı olan Zilan Cudi kod adlı PKK’lı olay günü 06.00 sıralarında, bombaları boru hattına yerleştirdi.  Zamanı ayarlayamayınca bombalar erken patladı. Parlayan ateş vücudunu saran PKK’lı kadın yanarak can verdi.

 

Zilan Cudi kod adının istihbarat birimlerince iyi bilindiği öğrenildi. PKK’nın Suriye uyruklu bombacısı 43 yaşındaki Zilan Cudi kod isimli Tirkiye Muhammed Şırnak kırsalında faaliyet gösteriyordu. Teröristin, Silopi,Cizre ve İdil gibi bölgelerde de bir çok bombalı eyleme karıştığı ortaya çıktı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.