Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Yanmaktan son anda kurtuldu

28.03.2013 Per, 12:57

Reklam

AHMET AKBUĞA-E.MEHMET YILMAZ
ERZURUM (İHA) –

 

Erzurum’da Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliği ekiplerince Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde düzenlenen tatbikatta ateşe benzin dökmeye çalışan amir, ateşin bir anda parlaması üzerine ölümden döndü.

 
Sivil Savunma ekiplerince Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde çalışanları olası yangına karşı bilgilendirmek üzere tatbikat yapıldı. Tatbikatta ilk olarak senaryo gereği yangın alarmının verilmesi üzerine personeller yangın çıkış kapısında koşarak tahliye edildi. Ardından bahçede yangın tüpüyle söndürme çalışması uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Bu sırada yanan odunların üzerine benzin dökmeye çalışan Tapu Kadastro Sivil savunma Amiri Abdullah Polat, ateşin büyükçe parlaması üzerine ölümden döndü. Elleri, yüzü yanan Polat, benzin bidonunu atarak sağa sola kaçtı.

 

 
Bu sırada panik yaşanırken, olaya sivil savunma ekipleri hemen müdahale etti. Polat, “Bir anlık dikkatsizliğim sonucu yandım. Yine şükür ucuz atlattım olayı” dedi.
Daha sonra tatbikatta senaryo gereği içeride mahsur kalanlar sivil savunma ekiplerince halatlarla pencerelerden aşağı indirilerek kurtarıldı.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

hasan han

bunlar kendini yakıyor vatandaşa ne yaparlar. canımız kimlere emanet.

28.03.2013, 15:41