Anasayfa > Ana Manşet, Sağlık > Yaşasın Musluk Suyu

06.08.2012 Pts, 23:25

Yaşasın Musluk Suyu

Reklam

Sağlık Bakanlığı’nın sağlığa zararlı olduğunu belirlediği damacana suların markalarını açıklaması, Erzurum halkını musluk suyuna yöneltti. Erzurum’da musluk suyu tüketiminin arttığını belirten ESKİ Genel Müdürü Remzi Ertek, ‘’ iddialıyız; suyumuz dünya standartlarında.  Vatandaşlarımız artık gönül rahatlığı ile  içiyor’’ dedi.

 

 

Sağlık Bakanlığı, damacana suların sağlıklı olup olmadığına dair 81 ilde çalışma yapmıştı. Türkiye genelinde piyasaya arz edilmiş ürünlerden satış noktalarından örnekler alan bakanlık, Erzurum’un da aralarında bulunduğu bir çok su markasının sağlığa zararlı olduğunu belirlemişti.

 

Bakanlığın açıklaması ardından Erzurum’da damacana su satışlarında büyük düşüş yaşandığı belirtildi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Remzi Ertek, büyük paralar ödenerek satın alınan suların sağlıksız çıkmasının Erzurum’da vatandaşı musluk suyuna yönelttiğini söyledi. Ertek. Her gün analizleri yapılan Erzurum suyunun dünya standartlarında olduğunu kaydetti ve şunları söyledi:

‘’İddia ediyoruz; suyumuz dünya standartlarında. Vatandaşların renk ve kokudan şikayetleri kesinlikle depo kirliliğinden kaynaklanıyor. İsteyen vatandaşımız bize Alo 185’den ulaşarak yardım isteye bilir. Şu anda 50 tonluk bir deponun temizliği 50 liradan yapıyoruz.’’ dedi

GÜNLÜK ANALİZ RAPORU

 

Su analizlerinin günlük http://www.eski.gov.tr/info.asp?x=7  sitesinden de yayınlandığını ifade eden Ertek, ”Vatandaşlarımız günlük analiz raporlarını sitemizden takip edebilirler. Bize güvenen halkımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

Sırrı Akçayır

Remzi Ertek,dostumun sözüne inanırım.Teşekkür ederiz.ESKİ Genel Müdürü olarak geç kalan bir açıklama oldu ama telafi etti,yinede.

07.08.2012, 11:07
Nevzat Özeken

sayın mudurum allah rızası içım şu caykarada ne yapacaksanız bıtırın nasılsa boşa harcama yolları acın hıbe olunca car cur yapılabılır mantıgı proje onay suresınde dere yatagına düzgun projelendıremedınız zaten bırakın bu tıp calışmaları yapamıyonuz esnafı başbakanlıga yonlendırdım yıne cozum olmadı

07.08.2012, 11:08