Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Yavilioğlu’ndan taziye mesajı

03.12.2012 Pts, 18:57

Reklam

AK Parti Milletvekili Cengiz Yavilioğlu, “Medeniyetimizin temellerini oluşturan değerleri hayatıyla ifade eden, ömrünü gönül seferberliğine adayan Mustafa Sungur Hoca, yüreklerde yaşayacaktır” dedi.
Cumartesi günü hakka uğurlanan Bediüzzaman Said Nursi’nin öğrencilerinden Mustafa Sungur’un vefatı dolayısıyla bir taziye mesajı yayımlayan Yavilioğlu, Sungur Hocaefendi’nin bir ışık ve hizmet adamı olduğunu, topluma iyi, doğru ve gerçeğe ulaşmada ufuk çizen abide şahsiyetlerden biri olarak hafıza ve yüreklere damga vurduğunu kaydetti.
Merhum Sungur’un Hak ve hakikate ulaşmada nefsinden geçerek, hayatını toplumun doğruya ulaşması yoluna feda ettiğini dile getiren Yavilioğlu, “Sungur Hocaefendi ülkemiz manevi hayatına büyük hizmetler vermiş manevi mimarlardandır.” vurgusunu yaptı.
Yavilioğlu, “Sayın Başbakanımızın belirttiği gibi, “Ömürleri boyunca bu gök kubbede hoş bir seda bırakma uğruna” büyük mücadeleler veren mümtaz bir şahsiyeti yitirmenin acısını yaşıyoruz. Onun tüm topluma açtığı gönül sofralarını paylaşanlar başta olmak üzere, tüm sevenlerine, ailesine, hizmet arkadaşlarına taziyelerimi sunuyor, Sungur Hocaefendiyi saygı, minnet ve şükranla anıyor, rahmet niyaz ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.