Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Yazık bu Erzurum’a

12.11.2012 Pts, 0:41

Reklam

AHMET AKBUĞA – E.MEHMET YILMAZ
ERZURUM

 

Kayak branşında dünyada en önemli üç organizasyon arasında yer alan ve 8-9 Aralık 2012 tarihlerinde Erzurum’da yapılması planlanan Kuzey Kombine Dünya Kupası ve Kayaklı Atlama Kıta Şampiyonası, Türkiye Kayak Federasyonu’na ayrılan bütçe yetersizliği nedeniyle Uluslararası Kayak Federasyonu tarafından iptal edildi.
8-9 Aralık 2012 tarihleri arasında Kuzey Kombine Dünya Kupası’nın üçüncü ayağı ve Avrupa Kayakla Atlama Kıta Kupası’nın ikinci ayağının Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Erzurum’da yapılacağı aylar öncesinden kamuoyuna duyurulmuştu ama FIS kendi internet sitesinden her iki yarışın da ekonomik sorunlar yüzünden Türkiye Kayak Federasyonu tarafından iptal edildiğini açıkladı.
Konuyla ilgili Erzurum Kayak Kulübü binasında basın toplantısı düzenleyen Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, iki organizasyonunda parasızlık nedeniyle iptal edildiğini belirtti. Ayık, Spor Toto’dan alacakları 2012 bütçesini alamadıklarını belirterek, “Spor Toto kaynaklı ödenek sıkıntısı nedeniyle bu iki organizasyonu iptal etmek zorunda kaldık. FISU’dan kırmızı kart görmemek için bu organizasyonları iptal ederek sarı kart görmüş olduk” dedi.

 

Kış sporlarında trilyon liralık yatırımların yapıldığı Erzurum’da Dünya şampiyonasının bütçe  yetersizliğine takılması şaşkınlıkla karşılandı. Kayakseverler; ‘Böyle bir sorun  vardıysa Federasyon başkanı bunu daha önce kamuoyu ile paylaşmalıydı. Şampiyona İptal edildikten sonra bunu açıklaması çok garip” diye konuştular.

 

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.