Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Yemyeşil Aziziye

23.08.2012 Per, 15:14

Reklam

Kısa sürede beldeyi yemyeşil bir botanik bahçesine çeviren Aziziye Belediyesi ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Temiz ve sağlıklı bir çevre için çalışmalarını sürdüren belediye, ilçedeki çöp konteynerleri ile park, bahçe, cadde ve sokakları haşerelere karşı ilaçlıyor. İlaçlama çalışmasıyla sinek, sivrisinek, karasinek, ağaçlardaki tırtıl, yaprak bitleri, yaprak güveleri ve akarlar ile Kırım Kongo Kanamalı Ateşli (KKKA) Hastalığı’na yol açan keneye karşı etkin bir mücadele çalışması yapılıyor.

 
Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, çevre temizliğine büyük önem verdiklerini belirterek, vatandaşa daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir çevre sunmak amacıyla ilaçlama çalışması başlattıklarını belirtti.
Halkın park ve bahçelerde gönül rahatlığıyla oturabilmesi için ilaçlama çalışması yaptıklarını belirten Başkan Cengiz, “Havaların ısınmasıyla birlikte uçan ve yürüyen haşerelerin çevreye zarar verdiğini gözlemliyorduk. Bu sorunu çözmek için ilçemizde etkin bir ilaçlama çalışması başlattık. İlçemizde tüm park, bahçe, cadde, sokak ve yeşil alanlar etkin bir biçimde ilaçlanıyor. Bu çalışmayla biz her türlü tedbiri almış bulunuyoruz. Hemşehrilerimiz park ve bahçelerde gönül rahatlığıyla oturabilirler.” dedi.

 

 
Belediyelerin vatandaşa sağlıklı ve temiz bir çevre sunma görevi olduğunun altını çizen Başkan Cengiz, “Öncellikle güzel ilçemizde halkımızın rahatlıkla dinlenebilecekleri, park ve bahçeleri, yeşil alanları, çocuk oyun alanlarını, cadde ve sokakları, refüjleri Dünya Sağlık Örgütü’nün öngördüğü ilaçlarla ve profesyonel bir ekiple ilaçlıyoruz. İlçemizde başlattığımız temizlik kampanyasının en önemli ayaklarından birini de bu çalışmamız oluşturuyordu. Halkımızın hassasiyetini de göz önünde bulundurarak, yeşil bir ilçe, sağlıklı ve huzurlu bir çevre için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.
Öte yandan belediye, çevre ilaçlamasının yanı sıra mahallelerdeki çöp konteynırlarını da ilaçlayarak, buraların toplum sağlığını tehdit etmesini önlüyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.