Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Yenikent Belediyespor Kulübü Atletizmde De Başarının Adı Oldu

24.11.2015 Sal, 9:49

Yenikent Belediyespor Kulübü Atletizmde De Başarının Adı Oldu

Reklam

Futbolda büyük başarılara imza atan Yenikent Belediyespor Kulübü, ilk kez katıldığı Küçükler ve Yıldızlar Kros Ligi 2. kademe Ege Bölgesi yarışlarında da 2 kupa, 2 madalya kazanarak başarının simgesi haline geldi.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Denizli Pamukkale’de yapılan Küçükler ve Yıldızlar Kros Ligi 2. kademe Ege Bölgesi yarışlarına 3 takım 11 sporcu ile katılan Yenikent Belediyespor Kulübü, ilk kez katıldığı Kulüpler Kros Ligi yarışlarında Gediz ilçesini sevindiren başarılar elde etti.

Yenikent Belediyespor Kulübü, Denizli’de ki Kulüpler Kros Ligi 2. Kademe yarışlarında gösterdiği başarılar neticesinde 2 kupa 2 madalya kazanarak, 2 takım 9 sporcu ile 19 Aralık’ta Çorum’da düzenlenecek olan Kulüpler Kros Ligi Finallerine katılmayı hak kazandı.

Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Yönetim Kurulu Üyesi Muhittin Ertürk, “Kulübümüzün sporcularından Enes Yüksel ferdi olarak katıldığı Küçük Erkeklerde Ege Bölge birincisi, Yıldız Kızlarda Özlem Özdemir Ege Bölge ikincisi olmuştur. Küçük kız takımımız ve yıldız erkek takımımız da Ege Bölge üçüncüsü olmuştur. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi özverili çalışmalarından ve başarılarından dolay tebrik eder, Çorum’da yapılacak olan final yarışlarında başarılar dilerim” dedi. (MA-EFE)

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.