Anasayfa > Kültür-Sanat > Yeşilçam’ın Kötü Karakterleri Unutulmadı

23.11.2015 Pts, 17:25

Yeşilçam’ın Kötü Karakterleri Unutulmadı

Reklam

Yeşilçam’ın kötü karakterleri, sinema aktörü olan Romanya Kültür Bakan Yardımcısı Bogdan Stanoevici’nin baş rolünü oynadığı Cel Ales (Seçilmiş Kişi) filminin Edirne’deki galasına katıldı. Emektar oyuncular, sanata verdiği destekten dolayı Vali Dursun Ali Şahin’e teşekkür etti.

YEŞİLÇAM’IN EMEKTARLARI FESTİVAL’DE

Galanın sürpriz isimleri, Türk sinemasına yıllar boyunca emek veren oyuncular oldu. Genelde Yeşilçam’ın kötü karakterleri olarak anılan oyuncular Çetin Başaran, Necdet Kökeş, Ali Güney, Nusret Özkaya ve Hasan Yıldız Uluslararası Edirne Film Festivali’ne katıldı. Zamanında iri yapısı dolayısıyla ’Tarzan Çetin’ lakabıyla tanınan emektar oyuncu Çetin Başaran, yaptığı açıklamada, festivalin önümüzdeki yıllar da devam etmesini umduklarını belirterek, “Bu sene Edirne Film Festivali ilk defa oluyor. İnşallah bundan sonra devam eder, buraya geldik çok beğendik. Festival iyi gidiyor, Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza bunu organize ettiği için şükranlar borçluyuz, burada çok mutluyuz. Edirne’ye film çekmeye çok geldim. Edirne çok güzel bir yer, eski serhat şehrimiz. Onun için Edirne’ye her zaman iş düşse de keşke hep gelsem. Yeşilçam şimdi beyaz çam oldu, jenerasyon değişti. Yeşilçam’ın çınarları biziz, gençlere yardımcı oluyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Şahin’le de bir müddet sohbet eden emektar oyuncular, sanata verdiği değerden dolayı ve kendilerini unutmadığı için teşekkür dileklerinde bulundu. Vali Şahin de buradaki konuşmasında oyunculara katılımlarından dolayı minnettar olduğunu söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.