Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Yıllarca ‘İmam Hatiplilere yarasa’ dediler.

28.02.2013 Per, 8:32

Yıllarca ‘İmam Hatiplilere yarasa’ dediler.

Reklam

Viyana’daki 28 Şubat sürecine göndermede bulunan Başbakan Erdoğan, “Yıllarca ‘İmam Hatiplilere yarasa’ dediler. Yarasayı da bu millet başbakan yaptı” dedi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan28 Şubat konusuna yönelik, “Bir konuda çok ama çok hassasız, 16 yıl önce yaşadıklarımızı başkalarına yaşatmamak konusunda” dedi. Türkiye’yi şimdi, bir dönem üniversite kapısından çevrilen, Avusturya’ya, diğer ülkelere okumaya gönderilen çocukların büyüttüğünü dile getiren Erdoğan, “Yıllarca ‘İmam Hatipliler yarasa’ dediler. Yarasayı da bu millet Başbakan yaptı” şeklinde konuştu.

 
Erdoğan, Avusturya temasları kapsamında MÜSİAD’ın onurunu verdiği yemekte katılımcılara seslendi. Yıllarca Türkiye’de “Başörtülüler gitsin Suudi Arabistan’da okusun denildiğini” belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

 

‘Şerleri hayır ettik’
“Bu insanlar daha da ileri gittiler; ‘İmam Hatipliler yarasa’ dediler. Yarasayı da bu millet Başbakan yaptı. Böyle bir anlayış var. Muhtar bile olamaz dediler, işte o çocuklar bugün ülkelerini yönetiyorlar hem de gayet iyi yönetiyorlar. Son 100 yılın içerisindeki mukayeseleri yaptığımız zaman, son 10 yılda Türkiye nereden nereye geldi bunun mukayesesi yapıldığı zaman hiçbir dönemle mukayese edilemeyecek bir dönemi görüyoruz. Artık Batı’nın bunu nasıl başardınız sorusuyla her yerde karşı karşıya kalıyoruz. 16 yıl önce kendilerine, öz vatanlarında garip muamelesi yapılan o gençler, şu anda Türkiye’de kardeşliği yüceltmenin mücadelesini veriyorlar.

 

‘28 Şubat mağduruyum’
Eğer sabrederseniz, kalbinizi temiz tutarsanız, şer bildikleriniz hayır olur. İşte biz direnerek, sabrederek, dua ederek ama en çok da çalışarak, mücadele ederek şerlerin hayra dönüşmesine vesile olduk. Hiç kimsenin vatan hasreti içinde gözlerini kapatmasını istemiyoruz. Hiç kimsenin devlet karşısında kendisini horlanmış, aşağılanmış, dışlanmış hissetmesini görmek istemiyoruz. Önce devlet değil, önce insan. Bunu tesis etmek için de çok yoğun bir mücadelenin içerisindeyiz.”
Erdoğan bugünkü tarihin 27, yarın 28 Şubat olduğunu hatırlatarak, “İstesek belki de böyle bir şeyi organize edemezdik” diyerek şöyle konuştu: “Bu karanlık dönemin mağdurları olarak hep birlikte bulunuyoruz ama artık bu aydınlık yarınlara dönüşüyor. Bizzat şahsım ve çalışma arkadaşlarım 28 Şubat’ın mağdurları olduk. Okuduğum şiir nedeni ile cezaevinde yattım. Bir baba olarak da bu mağduriyeti yaşadım. 2 kızım 2 çocuğum bunları yaşadı. Kızlarım başörtüsü, çocuklarım da katsayıdan dolayı bu mağduriyeti yaşadı. Şimdi katsayı ve başörtüsü diye sorunumuz kalmadı.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.