Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Yola Dev Sofra

19.09.2012 Çar, 23:32

Reklam

Yakutiye İlçe Belediyesi’ne bağlı köy/mahalleler Çayırtepe ile Kösemehmet’in yollarının yapılması muhtarları heyecana getirdi. Muhtarlar Halil Dibin ile Rıdvan Metinoğlu, Fen İşleri Müdürlüğü personeline yol kenarında sofra açtı. Belediye Başkanı Ali Korkut, merkeze uzaklığı 11 kilometreyi bulan iki köy/mahallenin yollarını yaparken, nüfus oranı gözetmediklerini söyledi.

 
Yakutiye Belediyesi, Çayırtepe ve Kösemehmet köy/mahallelerin yollarını yaparken, yolların yapılmasının heyecanını yaşayan muhtarlar, belediye personeline yol kenarında sofra kurdular. Belediye Başkanı Ali Korkut’u da davet eden muhtarlar, yıllardır sorun yaşadıkları yollarının yapılması nedeniyle mutlu olduklarını söylediler. Çayırtepe ve Kösemehmet köylerinin orta noktasında yol kenarına kurulan sofraya Belediye Başkanı Ali Korkut, Fen İşleri Müdürlüğü personeli katıldı. Haşlama et, pilav ve salatadan oluşan sofranın hizmetini de elleriyle yapan muhtarlar Halil Dibin ile Rıdvan Metinoğlu, “Yıllar önce yapılan yolumuz vardı. Ancak üzerinden çok sene geçti ki, bakım ve onarım yapılmadı. Belediye Başkanımız Ali Korkut, söz verdi ve yollarımızı yaptı. Bizde iki köy/mahalle muhtarı olarak bu hizmete teşekkür etmek için sofra kurduk. Başkanımız Ali Korkut’a ve ekibine teşekkür ediyoruz. Bizim için yol büyük bir sorundu, şimdi çözülüyor. Ancak Başkanımızdan daha fazlasını da bekliyoruz” dediler.

 
YAKUTİYE HER FERDİN AYAĞINA HİZMET GÖTÜRECEK
Belediye Başkanı Ali Korkut, düne kadar köy olan, sonradan belediye sınırları içerisine alınan köy/mahallelerin büyük çoğunluğunda nüfus oranının çok düşük olduğunu belirterek “Biz hizmeti halkımızın ayağına götürme gayretindeyiz. Bir kişi dahi olsa hizmet onun ayağına gidecektir. Ak Parti anlayışı, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bize talimatı bu, hizmet halkın ayağına gidecektir. Köylerimizin nüfusu az da olsa onları oldukları yerde rahat ettirme çaba ve gayreti içerisindeyiz. Çayırtepe ile Kösemehmet köy/mahallelerimizin merkeze uzaklıkları 11 kilometre. Nüfus oranına bakarsanız çok uzak, ancak buralarda insanımız yaşıyor. Öyleyse biz mesafeye bakmadan hizmetin en güzelini vermek durumundayız. Bizim hizmet anlayışımız bu. Muhtarlarımız da sağ olsunlar, güzel bir jest yaptılar. Personelimle birlikte ikramlarını tattık, bir güzellik yaşadık” şeklinde konuştu.

 
ÖNÜMÜZDEKİ YIL DUBLE YOLA KAVUŞACAKLAR
Çayırtepe mahallesi muhtarı Halil Dibin ile Kösemehmet muhtarı Rıdvan Metinoğlu, Köy Hizmetleri tarafından yapılan mevcut yolun sonradan tamir ve bakım görmediğini ifade ettiler. ‘Yıllar var ki köstebek yuvasına dönmüş yol ile yetiniyorduk’ diyen muhtarlar, birçok köyde gerçekleştirilen uygulamanın kendileri içinde yapılması, yollarının genişletilmesi talebinde bulundular.

 
Belediye Başkanı Ali Korkut, mahalle/köylerde yol genişletme çalışmasının mutlaka yapılacağını belirterek, önümüzdeki yıl, yolun genişletilerek çift şerit olarak yapılacağı sözünü de verdi. Korkut, “Bize bağlı 33 köy/mahallemiz bulunuyor. Bunlar, zamanında Köy Hizmetleri tarafından yapılan adeta iptidai yolları kullanıyorlar. Belediye olarak planlamamızı yapıyoruz. Tortum yolu üzerindeki 5 köyde yol genişletme çalışması gerçekleştirdik. Bize bağlı mahalle/köylerin tümünde çift şerit yol yapımını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki yıl Allah izin verirse bu çalışmaları yapacağız. Bu yol dahil diğer köy/mahallelerimizde yol genişletme çalışmaları yapılacaktır” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.