Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı:

22.11.2015 Paz, 9:48

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı:

Reklam

AK PARTİ Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ’ın Başbakan Yardımcılığı döneminde Yozgat’a söz verdiği ve 2015 yılının ilk aylarında inşaatına başlanılan Diyanet Eğitim Merkezi’nin inşaatı hızla sürüyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Bahçeşehir Mahallesinde inşaatı başlayan Diyanet Eğitim Merkezi 38 bin metrekarelik alanda kuruluyor. Bünyesinde otel, derslikler, kütüphane, konferans salonu ve lojmanların bulunduğu eğitim merkezi bölgenin en büyük ve en modern merkezlerinden biri olacak. 23 milyon TL’ye mal edilecek olan eğitim merkezinde 300 kişi aynı anda eğitim görebilecek.

Yozgat Diyanet Eğitim Merkezi inşaatında incelemelerde bulunan Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, görevlilerden bilgi aldı. Vali Yazıcı, 2017 de tamamlanması planlan Diyanet Eğitim Merkezi’nin süresinden önce teslim edilebileceğini belirterek ,“80’in üzerinde insanın çalıştığı inşatta ki çalışmalar durmaksızın devam ediyor. Yükleyici alt firmasının işi bırakması ve işçilere bir miktar borç bırakması nedeniyle inşatta sıkıntı var gibi mütalaa edilse de, asıl yükleyici işi tekrar deruhte etti ve inşaatın seyrinde herhangi bir gerileme olmadı” dedi. Diyanet Eğitim Merkezi Yozgat’ın tanıtımı ve kalkınmasına iyi örneklerden biri olacağını vurgulayan Vali yazıcı, “ Selçuklu-Osmanlı mimarisinin kullanıldığı bu güzel eserin önümüzdeki yıl içerisinde bitmesini beklemekteyiz” diye konuştu.

Yozgat’ın kendi kabuğunu çatlatma, müreffeh iller arasında yerini alma noktasında çalışmalara aralıksız devam ifade eden Vali Yazıcı, “İlimizin her köşesinde, il merkezi ve ilçelerde hummalı bir şekilde devam eden yatırımların, gerek ödenek gerekse imalat yönünden bir sıkıntısı olmadığını belirtmek isterim. Mevsim şartları nedeniyle bir yavaşlama söz konusu olsa da, her gün daha iyiyi yakalamaktayız” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.