Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Zabıtadan Ortak Denetim Kararı

06.12.2015 Paz, 14:00

Zabıtadan Ortak Denetim Kararı

Reklam

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı denetimlerin Büyükşehir ile İlçe Belediye Zabıta ekipleri tarafından ortaklaşa yapılması kararlaştırıldı.

Şanlıurfa’da yürütülen Zabıta hizmetleriyle ilgili görüş alış verişinde bulunmak ve alınması gereken önlemleri belirlemek amacıyla aylık olarak düzenlenen Merkez İlçe Zabıta Müdürleri toplantısı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Burak Küçük’ün başkanlığında düzenlenen Aralık ayı Zabıta Müdürleri toplantısına Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdür Vekili Adnan Okan, Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürü Halit Ateş, Haliliye Belediyesi Zabıta Müdür Vekili İsmail Kaya ile Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdür Vekili Mehmet Akçan katıldı.

İlçe Belediyeleriyle yetki karmaşası yaşanmaması için zabıta hizmetlerinde ortaklaşa denetim yapılması kararının alındığı toplantıda konuşan Zabıta Daire Başkanı Mehmet Burak Küçük “İl bazında Şanlıurfa’nın tümünde zabıta hep birlikte hareket edecek. Bu merkez bu ilçe diye bir şey olmayacak. Halfetiye gittiğimizde Halfeti Zabıtasıyla birlikte denetim yapacağız, Siverek’e gittiğimiz de de Siverek Zabıtasıyla birlikte çalışacağız. Sonuçta amaç bir hedef bir hepimiz Şanlıurfa için çalışıyoruz. Şanlıurfa’nın geleceği için çalışıyoruz” dedi.

Merkez İlçe Belediye Zabıta Müdürlerinin de görüşlerini bildirdiği toplantıda Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediye zabıta ekipleri tarafından yapılacak olan ortak denetimlerde kayıtsız olan esnafların kayıt altına alınması, Ruhsat alamayacak olan esnaflar hakkında da yasal işlem yapılması kararlaştırıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.