Anasayfa > Magazin, Öne Çıkan Haberler > Zaliha tüm mal varlığını bağışladı

22.10.2012 Pts, 5:29

Zaliha tüm mal varlığını bağışladı

Reklam

“Dağlar Kızı Reyhan” şarkısıyla ünlenen ve müzik yaşamını 1984 yılında bırakarak Bodrum’a yerleşen sanatçı Zaliha tüm mal varlığını bağışladı.

 

Zaliha, 4 milyon lira tutarındaki mal varlığını bir derneğe bağışladı. Bodrum’da kız öğrenciler için yurt yapılması çalışmalarına başlayan Zaliha, “Şimdiye kadar çok çocuk okuttum. Kefenimi alıp gideceğim. Bugüne kadarki birikimlerimin emin ellerde ve eğitim için değerlendirileceğine inandığım için neyim varsa bağışladım” dedi.

 
1984 yılında 42 yaşındayken, sanatının zirvesinde sahneleri bırakarak Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne Bitez Beldesi’ne yerleşen, eşi ölen, çocuğu da bulunmayan şimdi 70 yaşında olan Zaliha Özgen, apart otel işletmeye ve kaptanlık yapmaya başladı. Zaliha Özgen, sanat yaşamı süresinde ve turizmden kazanarak elde ettiği Bitez ve Bodrum’un Kumbahçe sitesindeki 3 lüks villasını, Bitez’deki 40 yataklı Zaliha Apart Oteli ve Gürece Köyü’ndeki deniz manzaralı 5 dönümlük arazisini eğitim amaçlı kullanılmak üzere bağışladı. Zaliha, Derneğin Bodrum Şubesi Başkanı Meral Saraçbaşı’na noterden imzalı 4 milyon lira değerindeki bağış belgesini verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.