Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Zihinsel Engeliler Milli Takımı Erzurum’da

14.02.2013 Per, 18:52

Zihinsel Engeliler Milli Takımı Erzurum’da

Reklam

ERSİN ÖZTÜRK
ERZURUM (İHA) –

 

Zihinsel Engeliler Milli Takımı 03-09 Mart 2013 tarihleri arasında Erzurum’da düzenlenecek olan 7. Zihinsel Engeller Dünya Kayak Şampiyonası hazırlıkları için Palandöken’de kampa girdi.
Uluslararası Zihinsel Engelli Spor Federasyonu (INAS) ve Türkiye Özel Sporcular Federasyonu tarafından düzenlenecek 7. Zihinsel Engelliler Dünya Kayak Şampiyonası öncesinde, Zihinsel Engeliler Milli Takımı Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde kampa girdi. Kamp çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren sporcular, şampiyonada iddialı olduklarını belirttiler. İlk olarak İzmir’de 15 günlük bir güç geliştirme, ardından da Sarıkamış’ta 10-17 Ocak 2013 tarihleri arasında kamp yapan milli takım, son olarak ta Palandöken’de kampa girdi. Daha önce katıldıkları müsabakalarda başarı yakalayamayan Zihinsel Engelliler Milli Takımı, Dünya Şampiyonası’nda en az 3 madalya almayı hedefliyor.
Milli Takım Genel Koordinatörü Yavuz Candan, şampiyonada en az 3 madalya hedeflediklerini belirterek, “Ev sahipliğini de yapacağımız Dünya Şampiyonası öncesi son kamp için bugün Erzurum’a geldik. Çeşitli illerden bir araya gelen 7’si alp 3’ü kuzey platformunda bulunan 10 sporcumuz bulunmakta. Geçen yıl Dünya Şampiyonası’na katıldık ama başarı sağlayamadık. Bu şampiyonada ise en az 3 madalya hedefliyoruz.” dedi.
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın ise, şampiyonaya iddialı bir şekilde hazırlandıklarını vurgulayarak, “Kampımıza bugün start verdik. Spor Bakanımız Suat Kılıç, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük destekleri var. Bizim amacımız ‘dünyada bizde varız’ sloganı ile engellilere imkan verildiğinde neler yapılabildiğini, Erzurum vasıtasıyla tüm dünyaya duyurmak. Şampiyonaya 10 ülke 115 sporcu katılmakta. Daha önce katıldığımız Dünya Şampiyonası’ndan derece alamadık, ama bu sene mutlaka derece alacağız. Şampiyonaya iddialı bir şekilde hazırlanıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.